» » У Cновській громаді розпочинається реалізація програми CLEAR

У Cновській громаді розпочинається реалізація програми CLEAR

Громадська організація «ЛАМПА» спільно з волонтерами Молодіжного простору САМ розпочинають проєкт «Сновщина: допомога поруч» у межах програми CLEAR, який триватиме цілий рік.

Загальна мета програми – задовольнити нагальні потреби людей, які постраждали від війни, водночас підтримуючи місцеві громади у здійсненні їхніх власних заходів реагування. Програма CLEAR працює у 23 територіальних громадах Чернігівської та Чернівецької областей і разом із місцевими організаціями громадянського суспільства реалізує гуманітарні проєкти у відповідь на нагальні потреби за трьома основними напрямками: надання захисту, забезпечення прихистку та доступу до санітарії та гігієни.

У процесі втілення проєкту у Сновській громаді буде проведено 51 захід для дітей, молоді та осіб похилого віку. Заплановано зустрічі психосоціального та арт-терапевтичного спрямування, з мінної безпеки, формування та вдосконалення особистісних якостей дітей та молоді, творчого розвитку особистості, рухової активності та профілактики і протидії ґендернозумовленого насильства.

Протягом року заплановано облаштувати укриття в 6 начальних закладах громади: Сновському ліцеї №1, Сновському ліцеї №3, Сновській початковій школі, Тур’янській гімназії, Новоборовицькому ліцеї та Кучинівському ліцеї шляхом придбання обладнання та засобів першої необхідності.

Окрім того, в громаді буде створено Денний центр з питань попередження ґендернозумовленого насильства та реагування на його випадки (консультаційний простір) шляхом проведення поточного ремонту та облаштування приміщення в Просторі Активного Довголіття, що належить КУ «Територіальний центр соціального обслуговування».

Окремим аспектом роботи буде впровадження заходів підтримки програми CLEAR в наданні гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам та людям, які постраждали від активних бойових дій, які проживать на території Сновщини. Важливим напрямом є здійснення заходів з підвищення спроможності ГО «ЛАМПА», а саме: розроблення Комунікаційної стратегії та Положення з моніторингу та оцінки (МіО), а також посадових інструкцій для працівників ОГС.

Інформаційний партнер проєкту – Сновська міська рада.

Щиро вдячні донорам за підтримку цієї ініціативи, з оптимізмом та наснагою розпочинаємо втілення проєкту!

Програма дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR) впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/ BHA).