» » У День Гідності та Свободи

У День Гідності та Свободи

21 листопада у Сновському історичному музеї відбувся захід з нагоди відзначення в Україні Дня Гідності та Свободи. Встановлене свято було на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. В ніч з 30 листопада на 1 грудня 2013 року на Майдані пролилася перша кров. Але люди не відступили і стояли до останнього. Про події тих років розповіла учасникам зустрічі – учням 9-го класу ЗОШ №1 директор історичного музею Валентина Москаленко.

На підтримку Євромайдану та євроінтеграції піднімалися люди не лише в Києві, а й по всій Україні, і в нашому Сновську. Свідченням того є опублікована в газеті «Промінь» 7 грудня 2013 року заява депутатів міської ради.

Нинішнє сьогодення – цікаве і буремне, поряд з нами живуть люди, які творять історію. На зустріч у музеї була запрошена наша землячка Олеся Гориченко, яка була на обох Майданах у Києві. Вона закликала юне покоління не зраджувати ідеям Майдану заради пам’яті загиблих патріотів та згадала про бійців, які нині на сході країни борються з російським агресором за незалежність України.

День Гідності і Свободи – це велике свято для України, яка відбулася як держава. А ми – українці всі свята відзначаємо з піснею. Свої патріотичні  виступи подарували працівникам та гостям музею артисти  Сновського будинку культури та викладачі дитячої музичної школи ім.Н.Г.Рахліна.

На завершення заходу Валентина Москаленко показала учням соціальний відеоролик, головною думкою якого є вислів: «Свобода – це не те, що нам повинні дати, а те, що ніхто ніколи не може від нас забрати»!

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply