» » У держбюджеті заплановано підтримку аграріїв та фермерських господарств на деокупованих територіях

У держбюджеті заплановано підтримку аграріїв та фермерських господарств на деокупованих територіях

Відбулося розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України під головуванням керівника Офісу Глави Держави Андрія Єрмака, на якій порушувалися проблемні питання Сумської та Чернігівської областей.

Участь в онлайн підключенні до засідання взяв міський голова Олександр Медведьов разом з  начальником Корюківської РВА Іваном Ващенко та представницею сімейного фермерського господарства Оленою Згонник з Нових Млинів. Вони звернули увагу на питання підтримки у цьому та наступному роках фермерських господарств, які утримують поголівʼя корів та займаються обробітком землі у прикордонні з окупантами.

Олександр Медведьов зазначив, що з перших днів квітня 2022 року, як було вигнано ворога зі Сновщини, бізнес почав  відновлювати свою економічну діяльність, не зважаючи навіть на постійні обстріли зі сторони російської федерації. Водночас, сільськогосподарські підприємства громади, що сьогодні як ніколи потребують допомоги, залишились без підтримки з боку держави, адже Сновщина увійшла до переліку територій можливих бойових дій. «Зрозуміло, чому допомога не надається на окупованих територіях, але нам важко зрозуміти чому допомога від держави не надається звільненим територіям, які постійно потерпають від ворожих обстрілів?» – наголосив міський голова.

“На сьогодні ми утримуємо 42 голови дійного стада та 18 голів молодняку. Так як ми працюємо на території, що відноситься до територій можливих бойових дій, у 2022 році підтримки на корів ми не отримали. В той час фермери які працюють на «спокійних територіях» мали таку підтримку. В нинішніх умовах працювати нашому невеликому бізнесу вкрай важко. Можна навіть сказати зараз стоїть питання виживання нашого господарства”, – повідомила Олена Згонник. Вона звернулася до учасників Конгресу з питанням про можливу підтримку у 2023-24 роках. Також вона поцікавилася щодо можливої компенсації за період, коли діяльність господарство вело, але підтримки не отримувало.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський відповів, що підтримка сімейних фермерських господарств формується уже згідно із новим бюджетом і передбачає додаткову фінансову допомогу. “Допомога буде для господарств з поголівʼям до 100 корів. За таких умов йдеться про виділення 7 тис гривень на одну корову. Для деокупованих територій буде додаткова виплата – від 7 тис гривень на корову”, – зазначив міністр. За його словами, такі види фінансової допомоги стосуються і тих, хто займається обробітком землі загальною площею до 120 га. Йдеться про підтримку у розмірі 4 тис грн за один гектар. Також міністр звернув увагу і на грантові можливості підтримки власного бізнесу.

Загалом участь у Конгресі  взяло близько трьох сотень представників влади різних гілок та рівнів, міжнародні партнери та представники посольств. Розгляд порядку денного Розширеного засідання Президії Конгресу розпочали з безпекових питань. Вагому частину засідання присвятили питанням громад обох регіонів, зокрема, стимулювання для відновлення та розвитку бізнесу у прифронтових та деокупованих територіях,  перегляд розподілу дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я запровадивши Поліський коефіцієнт за аналогією  до гірських територій, виділення коштів  безкоштовне харчування  дітей пільгових категорій,  отримання якісного вітчизняного телесигналу у прикордонні тощо.

Детальніше про Конгрес можна ознайомитися на сайті за посиланням: https://www.congress.gov.ua