» » У квітні фінансування галузей Сновської територіальної громади склало 13,9 млн грн

У квітні фінансування галузей Сновської територіальної громади склало 13,9 млн грн

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою у квітні  було здійснено фінансування галузей бюджету на загальну суму 13,9 млн грн. Це соціальна сфера, медицина, освіта, культура, спорт, житлово-комунальне господарство, розробка проектів, утримання автомобільних доріг, заходи з мобілізаційної підготовки. Зокрема, на охорону здоров’я витрачено 947,5 тис. грн, на освіту – 5,3 млн грн, на соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 1,1 млн грн, на заклади культури – 1,2 млн грн, на спортивну галузь – 368,2 тис. грн, на ЖКГ – 98 тис. грн.

У квітні комунальним підприємством «Сновська ЖЕД» здійснено заміну світильників вуличного освітлення у селах Петрівка та Нові Боровичі, видалено 30 аварійних дерев по місту та 5 у селі Жовідь. У квітні розпочалося грейдерування доріг з частковим підсипанням їх піщано-грунтовою сумішшю.

Для прибирання до травневих свят і поминальних днів було задіяно 5 одиниць техніки ЖЕД та 15 працівників. Техніка для вивозу сміття з вулиць, кладовищ, стихійних сміттєзвалищ надавалася і по селах громади. Окрім того, комунальники щоденно за графіком вивозиться сміття від підприємств, установ, організацій, багатоповерхівок та домогосподарств приватного сектору, які уклали угоди з комунальним підприємством.

Загалом на прибирання вулиць у Сновську пішло 275,3 тис. грн, на ремонт пам’ятників у селах Рогізки та Гірськ – 31,3 тис. грн, на видалення аварійних дерев – 22,5 тис. грн, на обслуговування мереж вуличного освітлення – 59,5 тис. грн. Крім того  на оплату електроенергії за вуличне освітлення в населених пунктах громади витрачено  – 97,5 тис. грн.

За рахунок спіфінансування з міського бюджету (60%) та з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  (40%) на громадські роботи з благоустрою  в громаді у минулому місяці було залучено 5 осіб, які стоять на обліку у Центрі зайнятості. Вони працювали у селах Кучинівка (1 людини), Петрівка (1 людини), Чепелів (1 людина) та Сновське (2 людини).

За рахунок коштів бюджету міської територіальної громади у квітні Укрзалізниці відшкодовано витрати у сумі 19 тис. грн на перевезення жителів громади пільгових категорій потягом Сновськ-Бахмач. Надано матеріальну допомогу 23 жителям громади у сумі 29 тис. грн.

За рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів у квітні в громаді здійснено фінансування у сумі 7,3 млн грн: освіта – 7,2 млн грн; охорона здоров`я – 87,3 тис. грн (на забезпечення хворих препаратами інсуліну); на пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,4 тис. грн.

Сновщина увесь квітень жила і працювала в умовах «червоної» карантинної зони. Працівники міської ради спільно з представниками поліції та громадського сектору провели низку рейдів щодо дотримання суб’єктами підприємницької діяльності та підприємствами правил карантину. Протягом місяця проводилося щеплення жителів громади від коронавірусу.

22 квітня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Медведьова, а 23 квітня – шоста сесія міської ради 8 скликання. Всі прийняті рішення розміщені на офіційному сайті Сновської міської ради у рубриці “Нормативні документи”.

Зі старостами громади відбулася нарада секретаря міської ради Наталії Самойлової.Обговорювалися питання поточної життєдіяльності сільських населених пунктів, благоустрою та нові вимоги в роботі діловодів у зв’язку з цифровізацією послуг в Україні.

Протягом місяця у рамках  участі  Сновської міської громади в Програмі DOBRE були проведені робочі зустрічі та онлайн навчання з експертами проєкту. Сновська громада вступила в активну фазу розробки плану місцевого економічного розвитку (МЕР) разом з Програмою DOBRE, утворивши робочу групу з посадовців місцевого самоврядування, представники місцевого бізнесу, громадських та молодіжних організацій, депутатів міської ради, представників освіти.

Завдяки участі в програмі  DOBRE наша громада  отримала планшети і нині з їх допомогою працівники міської ради здійснюють опитування населення щодо якості надання послуг. Представниці активної жіночій спільноти  громади приймали участь в онлайн-тренінгу «21-ї Академії  Жіночого Лідерства» в рамках проекту DOBRE. Наразі серед випускниць Академії оголошено грантовий конкурс, за результатами якого будуть підтримані кращі проектні заявки для підтримки жінок громади на загальну суму в еквіваленті до 3000 доларів.

Активно триває процес Громадського бюджетування на Сновщині. Було подано 15 проектних заявок (4 з міста та 11 з сіл громади). Всі вони  пройшли попередню перевірку й допущені до голосування, яке триватиме з 17 по 21 травня.

Протягом квітня жителі всіх сіл громади взяли активну участь у весняному прибиранні. Наводили лад і  в місті.  Представники  Молодіжної ради Сновської ТГ при міському голові “Сновська Активна Молодь”  (САМ) дружно вийшли на прибирання гідропарку. Члени ветеранської організації висадили чотири Алеї Слави біля пам’ятних знаків у Сновську та прибрали територію біля пам’ятного знака поряд із залізничним клубом. Колектив міської ради також долучився до прибарання лісопарку та території біля залінійної лікарні.  Жителям постійно нагадували про те, що спалювати суху рослинність заборонено та що не варто нести на кладовище штучні квіти (у цьому році їх помітно менше стало на могилах).

Дякуємо всім, хто долучається до озеленення та заквітчення територій біля своїх домівок, магазинів, підприємств та організацій, роблячи внесок в благоустрій всієї громади.