» » У планах на поточний рік– капітальний ремонт мосту у Займищі

У планах на поточний рік– капітальний ремонт мосту у Займищі

26 лютого  у приміщенні сільського будинку культури відбулися загальні збори громадян села Займище.  У зборах взяли участь: міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, депутат міської ради  Наталія Омельяненко, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк,  журналіст газети «Промінь» Тетяна Литвин, інспектор МНС Дмитро Гавриленко, головний спеціаліст ПФУ Олена  Пилипчук.

Учасники зустрічі заслухали звіт виконуючої обовʼязків старости села  Андрія Ларченка  про роботу  у 2019 році. На сьогодні у селі налічується 184 домогосподарств в яких  проживає 457 чоловік, у  2019 році в селі народилося 2 дитини, померло 6 осіб.  Працюють заклади соціальної сфери: фельдшерський медичний  пункт, сільський клуб, бібліотека.

Завдяки завідуючої клубом та сільським бібліотекарем на селі  постійно проводяться культурно-масові заходи, особлива увага приділяється національно-патріотичному  вихованню молоді, підростаючому  поколінню.

У 2019 році  жителі с. Займище відсвяткували  100-річчя Займищанській  бібліотеці, зустрічали гостей у приміщенні сільської бібліотеки, де було зроблено  косметичний   ремонт. У краєзнавчій кімнаті, представлені матеріали з історії села, зібрані колишнім бібліотекарем-краєзнавцем Олександром Крумкачем. Учасники заходу бажали  бібліотекарю Світлані Смоляк примножувати добрі традиції започатковані її попередником.

Традиційно у червні проходить обласний фольклорний фестиваль ім. В.Полевика. На проведення цього заходу у минулому році кошти виділялися   з міського та обласного бюджетів. Сподіваємось, що  і у цьому році 10-та річниця  пройде на високому рівні.

У селі працює один магазин, хліб завозиться через день, забезпечується попит населення  на товари першої необхідності. На території знаходяться дві пилорами, які надають послуги з розпиловки лісу та забезпечують дровами жителів.

Однією з провідних галузей в селі є сільське господарство. Жителі села утримують у своїх господарствах 71 голову ВРХ, кількість яких з кожним роком зменшується, закупівельна ціна на молоко низька.

У минулому році за рахунок коштів міського бюджету було проведено  освітлення  вул. Перемоги на суму 198 тис. грн та частково вулиці Сновської на суму  197 тис. грн.

Основним орендарем землі у селі є ПСП  «Промінь». За минулий рік сплачено орендну плату за паї в розмірі 6% від нормативно-грошової оцінки землі.

У минулому році  значна увага приділялась  благоустрою населеного пункту, його озелененню., підтриманню належного санітарного стану вулиць села та  доріг з твердим покриттям. Проводилось грейдерування піщаних вулиць, вивіз сміття. Підтримували  в належному стані кладовища,  вирубування кущів та чагарників, завезення піщаної суміші для підсипки могил, фарбування пам’ятника загиблим воїнам, наведення порядку на сільському пляжі, (скошування сухої трави та прибирання прибережної зони річки) тощо.

В.о. старости    подякував   міському голові Олександру Медведьову, секретарю міської ради Наталії Самойловій,  депутату міської ради Наталії Омельяненко, членам виконавчого комітету, підприємцям С.Веселому,  О.Тищенку,  В.Маслюку, директору  «Агро-Заріччя» В.Кожановському за підтримку, розуміння та співпрацю задля розвитку села та  громади.

Андрій Ларченко  звернулвся до жителів  свого села з пропозицією долучитися до роботи в будівництві ремонту мосту через річку Снов.

Стурбованість викликає протипожежна ситуація. Так, восени поблизу села горіли торфʼяники, на допомогу були залучені рятувальники  з різних областей.

В.о. старости Андрій  Ларченко  звертається вкотре  до жителів села з проханням не палити суху траву влітку – це може призвести до нової біди та подякував всім, хто приймав участь у знешкодженні вогню восени.

З  цього питання, перед присутніми виступив інспектор Дмитро Гавриленко, який проінформував, що протягом минулого року найбільша кількість пожеж виникла в с. Заріччя – 14 та Займище – 7. Він нагадав, що з метою недопущення пожеж та загибелі людей необхідно проводити  інструктування населення про заходи пожежної безпеки і зазначив, що особливу увагу треба приділяти громадянам похилого віку, інвалідам, та особам, що зловживають алкоголем.

Інші питання  і проблеми, озвучені жителями села на зборах:

капітальний ремонт мосту через річку Снов, освітлення вулиць села, підсипка та грейдерування доріг, розчистка річки, узаконення водопровіду, підключення інтернету, нарікання жителів на руйнування сільських доріг лісовозами, розширення сільського клубу, відсутність автобусного сполучення тощо.

Про свою роботу перед односельцями прозвітувала депутатка  міської ради  – діловод Наталія Омеляненко, яка є секретарем комісії з  комунальної власності. В 2019 році з місцевого бюджету на свою діяльність депутатам  було виділено по 6 тис. грн. Наталія Омеляненко вирішила розподілити їх так: 1500 грн – на лікування дитини, 1500 грн – на придбання металопластикових вікон у стаціонарне відділення Новоборовицький будинок людей похилого віку, 3000 грн – на придбання  музичної колонки та 2 мікрофонів у Займищанський сільський клуб.

Також виступили перед присутніми головний спеціаліст ПФУ Олена Пилипчук та  бібліотекарка Світлана  Смоляк.

Далі про роботу громади і міської ради в минулому році, і зокрема, про те, що стосувалося Займищанського  старостинського округу, поінформували присутніх міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова, проілюструвавши інформацію відеослайдами. Зокрема, за результатами 2019 року Сновська ОТГ увійшла в число двохсот кращих громад України з 1042 ОТГ, які вже створені на сьогодні. На Чернігівщині наша громада посіла 4 місце (всього в області 50 ОТГ). У планах на 2020 рік – ремонт мосту через річку Снов, вже закуплено матеріал для його будівництва. Також – відновлення   освітлення по вул.  Сновська.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради