» » У планах на поточний рік–відновлення вуличного освітлення

У планах на поточний рік–відновлення вуличного освітлення

26 лютого  у приміщенні сільського будинку культури відбулися загальні збори громадян села Заріччя.  У зборах взяли участь: міський голова Олександр Медведьов, секретар та депутат міської ради  Наталія Самойлова, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк,  журналіст газети «Промінь» Тетяна Литвин, інспектор МНС Дмитро Гавриленко.

В. о старости Наталія Дворник надала присутнім вичерпну інформацію та  прозвітувала  перед присутніми про виконану роботу у 2019 році. На сьогодні у селі  проживає 204 особи: 100 чоловіків та 104 жінки. Дітей до 16 років -12, із них 8, яких підвозить до місця навчання шкільний автобус у  Сновську ЗОШ №2. У  2019 році в селі народилася 1 дитина, померло 5 осіб.

На території села проживає більшість людей похилого віку, а це особлива категорія  людей, яка потребує уваги  і відповідного ставлення до них. На жаль на сьогодні в селі фельдшерський пункт не працює, фельдшер з 1 лютого звільнилась. Керівництво лікарні обіцяє пункт не закривати і вирішити це питання в найближчий  час.

На території села функціонує  бібліотека, сільський клуб. Установи утримуються в належному стані, мають охайний вигляд. Після ремонту  сільського клубу в ньому постійно проводяться концерти, урочисті  заходи  до всіх державних та професійних свят підготовлені завідуючою Зарічанським клубом та сільським бібліотекарем.

У селі працює один магазин, хліб завозиться через день, товари першої необхідності – раз на тиждень у малій кількості. Багато нарікань від жителів села на відсутність товару та високу ціну. Сподіваємось, що  ці  зауваження будуть прийняті до відома керівництва Петрівського споживчого товариства і  усунені у найкоротший термін.

Протягом року проводилися роботи щодо впорядкування та благоустрою, а саме  проведено часткове очищення водойми (ставка) для забору води пожежним машинам, зроблено капітальний ремонт пам’ятника загиблим воїнам, здійснено розчистку територій та кладовища від чагарників, тощо.  Не вдається повністю подолати таке негативне явище, як утворення стихійних смітників.  В.о. старости закликала всіх селян підтримувати порядок і чистоту  на території села та біля своїх осель, а також не робити смітники на  кладовищі та  прибирати за собою після поминальних днів. Стурбованість викликає протипожежна ситуація. Наталія Дворник  вкотре звернулася до жителів села з проханням не палити сміття та суху траву – це може призвести до нової біди та подякувала всім, хто приймав участь у знешкодженні вогню восени. З  цього питання, перед присутніми виступив інспектор Дмитро Гавриленко, який проінформував, що протягом минулого року найбільша кількість пожеж виникла в с. Заріччя – 14 та Займище – 7. Він нагадав, що з метою недопущення пожеж та загибелі людей необхідно проводити  інструктування населення про заходи пожежної безпеки і зазначив, що особливу увагу треба приділяти громадянам похилого віку, інвалідам, та особам, що зловживають алкоголем.

Найважливіші питання, які піднімалися на заході, стосувалися  ремонту доріг, встановлення вуличного освітлення, автобусне сполучення,  прибирання стихійних смітників  та  організація їх вивезення, розчищення та висипка дороги  до ставка.

В.о. старости висловила щирі слова вдячності за співпрацю, за допомогу у вирішенні всіх  проблем  міському голові Олександру Медведьову та депутату міської ради  Наталії Самойловій.

Перед селянами прозвітувала депутат міської ради Наталія Самойлова, яка закріплена за цим старостинським округом. Насамперед, за депутатські кошти (6 тис.грн.) придбана цементна огорожа, яка буде встановлена біля памʼятника загиблим воїнам у Другій світовій війні. Наталія Володимирівна висловила слова вдячності своїм виборцям за підтримку і взаєморозуміння.

Далі про роботу громади і міської ради в минулому році, і зокрема, про те, що стосувалося Зарічанського  старостинського округу, поінформували присутніх міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова, проілюструвавши інформацію відеослайдами. Зокрема, за результатами 2019 року Сновська ОТГ увійшла в число двохсот кращих громад України з 1042 ОТГ, які вже створені на сьогодні. На Чернігівщині наша громада посіла 4 місце (всього в області 50 ОТГ).

Щодо Зарічанського старостинського округу, то у планах на 2020 рік –відновлення  освітлення по вул.Яцькова..

На всі запитання була надана вичерпна інформація, збори громадян пройшли насичено і конструктивно.

 Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради