» » У рамках Місцевої ініціативи громадські активісти планують подати до міської ради Програму розвитку культури Сновської МТГ  

У рамках Місцевої ініціативи громадські активісти планують подати до міської ради Програму розвитку культури Сновської МТГ  

У серпні поточного року депутати Сновської міської ради прийняли Положення про місцеві ініціативи – інструмент участі для жителів громади щодо вирішення будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Одними з перших вирішили випробувати цей інструмент участі  громадська організація “Лампа” спільно з любительським об’єднанням “Майстри Сновщини”. 27 жовтня вони зустрілися за Круглим столом у Сновській публічній бібліотеці з керівником відділу культури і туризму Сновської міської ради, керівниками закладів культури громади, депутатами та представниками міської ради та громадськості.

Темою зібрання стало підбиття підсумків анкетування щодо місцевої політики в сфері культури та ініціювання в порядку місцевої ініціативи Програми розвитку культури Сновської МТГ на 2021-2024 р.р.

До відома присутніх Ірина Мундурс, представила результати онлайн-анкетування мешканців громади щодо місцевої політики в сфері культури. За період з 19.10.21 р. по 26.10.21 р. в опитування взяли участь 157 осіб, з яких 27.4% склали жителі старостинських округів. З числа опитуваних 81,5% склали жінки та 18,5% – чоловіки. Щодо вікової категорії: майже 23% склала молодь від 15 до 35 років, 66% – люди від 36 до 59 років та 11% – понад 60 років. Загалом 97,5% оцінюють діяльність Майстрів Сновщини, дуже добре та добре. Діяльність вцілому закладів культури Сновської громади дуже добре та добре оцінюють 86% жителів. Відповіді на питання, чи достатньо місцева влада сприяє розвитку галузі культури, розділились. Майже 34% опитаних відповіли, що достатньо, проте 37% – що недостатньо. Переважна більшість – 92% відповіли, що підтримують місцеву ініціативу в галузі культури. Також 71% респондентів готові особисто долучатись до культурно-мистецьких заходів, що проводяться на території громади.

Присутні обговорили проблеми та виклики в діяльності закладів культури громади.

Також учасникам Круглого столу була представлена інформація щодо того, що ініціативною групою проекту було зібрано 100 підписів жителів громади на підтримку місцевої ініціативи – розроблення та подання до міської ради Програми розвитку культури Сновської МТГ на 2021-2024 роки.

Керівниця відділу культури і туризму Наталія Добненко, яка також є одним з ініціаторів проекту, запевнила, що відділ культури разом з усіма структурними підрозділами (будинок культури, публічна бібліотека, дитяча музична школа, музей) приймуть безпосередню участь в розробленні Програми.

Учасники зібрання одноголосно проголосували за направлення в порядку місцевої ініціативи до міської ради в листопаді 2021 р. вищезгаданої Програми.

Захід проведено в рамках грантового проекту «Творчий хаб для жителів Сновської МТГ», який є переможцем конкурсу Програма DOBRE Голос громад Чернігівщини.

#голос_громади #DOBRE #Сновська_ТГ #ГО_Лампа

#Програма_DOBRE_Голос_громад_Чернігівщини

***

Діяльність відбувається в межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). В Чернігівській області виконавцем проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з громадським об’єднанням «Спілка ініціатив Чернігівщини».

Зміст цього матеріалу є одноособовою відповідальністю виконавців проекту «Творчий хаб для жителів Сновської МТГ» і за жодних обставин не може вважатись таким, що відображає позицію USAID.

Ці заходи та інформаційні матеріали стали можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).