» » У с. Тур’я 28 серпня урочисто відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

У с. Тур’я 28 серпня урочисто відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

На церемонію відкриття прибули голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, міський голова Олександр Медведьов, заступники міського голови, в.о. голови райдержадміністрації Володимир Карпенко, представники медичної спільноти громади на чолі з головним лікарем КНП “Сновський центр первинної медичної допомоги” Оленою Шарпан, в.о. старости с. Тур’я Тамара Мартиненко, жителі села та  інші  гості.

Нове приміщення звели у рамках державної програми «Сільська медицина», на умовах 10% співфінансування з місцевого бюджету. Розпорядником коштів є Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації, виконавцем роботів – ТОВ «РЕМБУД КОМ». Вартість об’єкту – 5,2 млн. гривень. Будівельні роботи проводились на умовах співвфінансування. Понад 530 тис. грн. виділено з  міського  бюджету.

З цією визначною подією для Тур’ї Сновської  громади присутніх на святі привітав голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. Очільник області зазначив, що всього на Чернігівщині будується 22 такі амбулаторії. Сучасно обладнанні, комфортні і затишні, вони мають суттєво покращити умови і якість надання медичних послуг в сільській місцевості.

Міський голова Олександр Медведьов  подякував усім, хто долучився до реалізації такого великого проєкту: обласній  державній адміністрації,  депутатам міської ради, підрядникам  забудови і наголосив, що це перше за останні два десятиліття абсолютно нове будівництво. Хочеться вірити, що це лише початок і подібні проєкти будуть втілюватися в життя в інших селах нашої громади і в усіх галузях її життєдіяльності.

Нагадав присутнім, що за умовами програми  сільські амбулаторії будуються в населених пунктах з чисельністю жителів не менше 1 тис. осіб та там, де є лікар. Стара будівля амбулаторії відпрацювала всі можливі терміни. Її було збудовано ще у 1968 році. Технічний стан будівлі вже не відповідав сучасним вимогам надання первинної медичної допомоги. Саме тому було прийнято рішення про будівництво амбулаторії саме в селі  Тур’я. Олександр Олександрович побажав закладу успішної роботи з надання якісних сучасних медичних послуг жителям найближчих сіл.

До вітальних слів долучилась Олена Шарпан, яка  бажала усім не хворіти і звертатися в заклад лише в профілактичних цілях. В.о. старости села Тур’я Тамара Мартиненко дякувала від імені Тур’янської громади усім, хто був причетний до будівництва амбулаторії.

Почесне право перерізати символічну стрічку надали  Андрію Прокопенку, Олександру Медведьову та Олені Шарпан.

А далі всі присутні мали можливість оглянути приміщення закладу, його матеріально-технічне оснащення.

 

Святковості заходу надав  музичний супровід духового оркестру, професійні ведучі.

До відома:

Чернігівська ОДА придбала медичне обладнання на суму понад 560 тисяч гривень. Закуплено електрокардіограф, пульсоксиметр, дефібрилятор, електродіагностичний спірометричний апарат та інше. Лікар забезпечений хірургічним інвентарем для надання першої допомоги.

Також за майже 500 тисяч гривень придбано сучасний повнопривідний санітарний автомобіль «Renault Duster».

Наявність автівки для пересування лікаря загальної практики сімейної медицини у віддалені населені пункти є нагальною необхідністю.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради