» » У СЕЛІ ПЕТРІВКА І ЦЬОГОРІЧ НАЙАКТУАЛЬНІШИМИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ПИТАННЯ ПРОДОВЖЕННЯ ОСВІТЛЕННЯ ВУЛИЦЬ ТА ЗАКІНЧЕННЯ РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

У СЕЛІ ПЕТРІВКА І ЦЬОГОРІЧ НАЙАКТУАЛЬНІШИМИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ПИТАННЯ ПРОДОВЖЕННЯ ОСВІТЛЕННЯ ВУЛИЦЬ ТА ЗАКІНЧЕННЯ РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

 

14 лютого у приміщенні сільського будинку культури відбулися загальні збори громадян села Петрівка. У зборах взяли участь запрошені гості: міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, дільничний офіцер поліції Андрій Комісаренко, начальник управління Держпродспоживслужби в Сновському районі Володимир Білашко, юрист ПСП «Яна Плюс» Олексій Савоста, заступник начальника відділу організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк.
Виконуюча обов’язки старости села Марія Деркач прозвітувала перед односельцями про роботу у 2019 році. Станом на сьогодні на території сіл Петрівка та Журавок – 424 домоволодінь, в яких проживає 886 чоловік, в Петрівці – 870, в Журавку – 16. Минулого року в селі померло 33 жителі, народилося 7. В селі проживає 16 багатодітних сімей, в яких виховується 67 дітей. На постійному контролі стоїть питання соціального захисту ветеранів війни і праці, одиноких громадян. Систематично проводиться обстеження матеріально – побутових умов проживання малозабезпечених верств населення. Всі ці категорії людей не залишалися поза увагою сільської ради
На території старостинського округу працюють ПСП «Яна Плюс», елеватор, лісництво, Петрівське ССТ, відділення зв’язку, 7 магазинів та кафе.
Сільський будинок культури є осередком дозвілля для жителів села, тут розміщена бібліотека, працюють гуртки. Працівники культури та дитячий танцювальний колектив активні учасники художньої самодіяльності, беруть участь в різних заходах громади та конкурсах.У Петрівському НВК навчається 167 учнів, садочок відвідує 39 діточок. Лікарська амбулаторія обслуговує 7 населених пунктів.
. Протягом року у селі проводилися роботи з благоустрою території (обкіс узбіч, вирубка дикої порослі, вивіз побутового сміття, прибирання території траси, утримування в належному стані меморіальних поховань та кладовищ). Все це вдалося зробити за сприяння міської ради, працівників старостату, активних жителів села. Постійно ведеться особистий прийом та робота із заявами і зверненнями громадян, надаються консультації. За минулий рік було видано 1282 довідок, оформлено 74 нотаріальні дії.
У минулому році за рахунок коштів міського бюджету було продовжено капітальний ремонт будинку культури, за кошти субвенції з держбюджету проведено освітлення вул. Семака, 1-й пров. Центральний, вул. Миру. Але поки ще вулиця Семака не освітлюється, триває процедура погодження із Корюківським РЕМ.

Також Марія Федорівна пояснила односельцям, що отримати земельну ділянку розміром до 2 га для ведення особистого селянського господарства можуть ще 33 чоловіки та озвучила питання, які потребують вирішення: видалення аварійних дерев, підсипка та грейдерування доріг, проведення швидкісного Інтернету.
Наприкінці виступу в.о.старости висловила вдячність всім жителям громади, хто не стоїть осторонь, а надає посильну допомогу у вирішенні різних питань. Перш за все, депутатському корпусу, виконавчому комітету міської ради, особисто міському голові Олександру Медведьову, депутату обласної ради Григорію Божку, керівникам підприємств Олександру Веселому, Олександру Скороходу, Сергію Аніщенко, Максиму Левковичу, Ользі Аніщенко, приватним підприємцям Ірині Корнієнко, Сергію Аніщенко, Василю Мороз, Сергію Василечко.
Про свою діяльність прозвітувала депутат міської ради Марія Малетич. Депутатські кошти вона використала частково для потреб амбулаторії, на матеріальну допомогу жительці села, на закупівлю музичних інструментів для дитячого садочка в с. Петрівка.
Перед присутніми виступив директор Петрівського НВК Василь Шмаровоз. В минулому році завдяки місцевій владі було зміцнено матеріальну базу навчального закладу на суму 727 тис. грн, а саме: придбано для школи інтерактивну дошку, меблі, акустичну систему, комп’ютерне обладнання, спортивний інвентар, проведено частково Інтернет тощо. Питання вирішено з котельнею, замінено лічильник і школа залишилася на газовому опаленні. Пофарбовано фасад будівлі і тепер школа виглядає ошатніше. Планується замінити вікна та огорожу навколо НВК.
Начальник Сновського райуправління Держпродспоживслужби Володимир Білашко довів до відома присутніх про захворювання ВРХ на лейкоз, сказ, АЧС та інші небезпечні хвороби і запропонував звертатись письмово до служби щодо перевірки якості продуктів в магазинах.
Юрист ПСП «Яна ПЛЮС» Олексій Савоста та дільничний офіцер поліції Андрій Комісаренко відповіли на запитання жителів села.
Далі про роботу громади і міської ради в минулому році, і зокрема, про те, що стосувалося Петрівського старостинського округу, поінформували присутніх міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова, проілюструвавши інформацію відеослайдами. Зокрема, за результатами 2019 року Сновська ОТГ увійшла в число двохсот кращих громад України з 1042 ОТГ, які вже створені на сьогодні. На Чернігівщині наша громада посіла 4 місце (всього в області 50 ОТГ).
У планах на 2020 рік – освітлення вул. Шевченка, вул.Центральної, завершення реконструкції будинку культури, капітальний ремонт будівлі Петрівського НВК «ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ».
Підводячи підсумок, Олександр Олександрович зазначив, що село продовжує розвиватися, стає більш привабливим і сучасним. Запевнив всіх присутніх в тому, що міська влада буде продовжувати плідно працювати задля благополуччя людей та його розвитку.
Після сходу керівники громади відвідали місцевий навчальний заклад та поспілкувалися з педагогами..