» » » У Сновську презентовано онлайн-симулятор бюджету громади

У Сновську презентовано онлайн-симулятор бюджету громади

Симулятор бюджету дає можливість кожному бажаючому жителю громади відслідковувати реальні потреби громади, переглянути, куди йдуть їхні податки та внести свої пропозиції до бюджету не виходячи з дому.  26 жовтня у залі засідань Сновської міської ради експертом Програми DOBRE  відбулася презентація бюджетного симулятора міської територіальної громади – інструменту, який представляє складні цифри про наявні бюджетні ресурси у доступному для пересічних громадян вигляді. Участь у заході взяли як представники міської ради, так і громадських організацій, члени Молоджіної ради та пересічні жителі громади.

Симулятор бюджету встановлений на офіційному сайті Сновської міської ради за посиланням: https://snovmr.gov.ua/symulyator-byudzhetu/ .

Завдяки Симулятору бюджету чітко можна дізнатися, скільки податків надходить до місцевого бюджету і куди вони витрачаються. Люди часто підозрюють керівництво в розкраданні коштів, яких завжди на щось не вистачає. А завдяки симулятору вони можуть побачити, звідки береться бюджет та як він розподіляється. Тут можна побачити, скільки коштів витрачається на одну конкретну школу чи сілський будинок культури, яка зарплата у парцівників бюджетного закладу, скільки працівників там працює, тощо.

Кожен житель громади, який вважає, що його податки витрачаються «не на те» і має цікаві ідеї, як зекономити кошти на нову ініціативу – може онлайн подати свою пропозицію до бюджету, але за однієї умови: ви «звільните» на нього кошти у бюджеті. Наприклад, ви хочете відремонтувати відрізок дороги, який коштуватиме 2 млн грн. У інтерактивному додатку ви повинні вказати, де ці гроші зекономити або запропонувати підвищення податків для своїх земляків (і дял себе також). Проект може подати будь-хто. Головне – це ідея, розуміння вартості проекту та чітке бачення, звідки взяти ці ресурси. Після перевірки проект з’являється на онлайн-мапі, де його можуть обговорювати жителі громади. На основі обговорення та реакції людей керівництво громади приймає рішення про фінансування ідеї.

 

Під час презентації Симулятора бюджету учасники дізналися про те, як користуватися інструментом, які дані дізнаватися та як використовувати цю інформацію у повсякденному житті.

ДО ВІДОМА: У 2019-2020 рр. бюджетний симулятор вперше запустили у 8 пілотних громадах. Бюджетний симулятор розроблено Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком‘юнітіз (Global Communities).

Бюджетний симулятор став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Глобал Ком‘юнітіз (Global Communities) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

 

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю