» » У Сновську запрацювала станція громадського моніторингу якості повітря

У Сновську запрацювала станція громадського моніторингу якості повітря

Сновська  громада у межах програми EGAP отримала станцію для здійснення громадського моніторингу якості повітря. Пристрій, який цілодобово надаватиме показники, що доступні онлайн, уже встановлено на будівлі в центрі міста.

Ми знаємо, що велика частина проблем зі здоров’ям виникає через забруднення повітря пилом або небезпечними речовинами. Особливо це стосується людей, які мають схильність до алергій та захворювань органів дихання. Тому спільно з програмою EGAP ми впроваджуємо на території громади проєкт з облаштування станцій якості моніторингу повітря, – говорить начальник відділу  відділ ЦНАП Сновської міської ради Лілія Терещенко.

Чим станція може бути корисною для громади?

– Оперативно та зручно жителям громади отримувати інформацію  щодо перевищення рівня забруднення повітря.

– Забезпечено  вільний доступ до даних щодо вмісту пилу в повітрі, температури, відносної вологості, атмосферного тиску та інших показників, що є актуальним як для жителів громади, так і науковців.

– Прогноз можливих періодів підвищення рівня загрози для здоров’я населення для завчасного реагування на них.

– Завдяки зібраним та проаналізованим показникам з’явиться можливість ухвалювати необхідні екологічні рішення та виконувати сучасні енергоощадні проекти.

Дані про вміст пилу в атмосфері, температуру та вологість повітря, атмосферний тиск та інші актуальні показники доступні за посиланням.

Програма EGAP упроваджується Фонд Східна Європав партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Швейцарії.

За інформацією відділу «Центр надання адміністративних послуг»