» » Україна соборна. Разом до Перемоги!

Україна соборна. Разом до Перемоги!

Сьогодні, 22 січня, відзначається День Соборності України та 105-та річниця проголошення незалежності Української Народної Республіки

З цієї нагоди у міському парку  м.Сновськ  біля стели Захисникам України відбувся урочистий мітинг за участю  керівництва громади, працівників структурних підрозділів міської ради, військових, жителів та гостей Сновщини.

Міський голова Олександр Медведьов у  своєму вітальному слові наголосив, що  ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом як сьогодні.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв, які боролися за незалежність України протягом усіх років її становлення та поклали квіти до стели Захисникам України.

Свято Соборності нагадує нам про найголовніший урок історії: в єдності – сила, в розділенні – поразка. Сьогодні ми єдині як ніколи раніше. І ті, хто на фронті, і ті, хто в тилу. Усі живуть одним бажанням – відстояти нашу незалежність, наблизити бажану Перемогу.

Тільки разом ми сильні і непереможні!  Слава Україні!

З нагоди Дня Соборності України у Сновській публічній бібліотеці та її філіалах розгорнуті тематичні виставки, проведені історичні години пам`яті.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення

та звʼязків з громадськістю міської ради

 Довідково за інформацією Українського інституту національної пам`яті:

22 січня відублися дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

А проголошення соборності УНР і ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання в одній державі українських земель, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій.

На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить і свою соборність.

Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків»  і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.

Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.  Соборність – мета Перемоги!

Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».