» » » Урбаністична вечірка “Громада для людей”

Урбаністична вечірка “Громада для людей”

У Сновській громаді 24 січня відбулась урбаністична вечірка “Громада для людей”, під час якої молоді та місцеві архітектори, дизайнери, громадські діячі, представники молоді та представники влади презентували власне бачення розвитку громади в контексті урбанізму.
Формат “вечірки” – це неформалізована зустріч, під час якої створюються комфортні умови для налагодження діалогу між владою та громадою.
Захід відкрила координаторка напрямку залучення громадськості Програми DOBRE в Чернігівській області Тетяна Романова. Вона наголосила на важливості проведення таких неформалізованих заходів з метою налагодження діалогу між владою і громадою зокрема в умовах війни. Адже це об’єднує і згуртовує населення, а також підвищує довіру населення до влади.
Далі Григорій Мельничук, заступник директора Департаменту Міністерства інфраструктури України – начальник відділу містобудування, планування територій та сталого розвитку населених пунктів, доєднався до “вечірки” онлайн. Він наголосив на важливості просторового планування громад і на напрацюванні вже ідей та проєктів, які рано чи пізно, але будуть реалізовані. А також надихнув учасників на конструктивний діалог.
Лариса Мартиненко, начальник відділу організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю презентувала унікальний досвід громади в розробці брендбуку та візуальної концепції громади. Розказала, як вони пройшли цей шлях і що в результаті вийшло.
Представники від молоді Ірина Єрмоленко та Денис Мося презентували власне бачення щодо розвитку велоруху та велоінфрастуктури в громаді. Дуже цінно було почути не тільки про проблему, а й можливі конкретні рішення цих проблем.
Молода архітекторка Юлія Сергієнко надала можливість присутнім учасникам дещо помріяти про те, якби могла громада виглядати в майбутньому. А також розказала і продемонструвала на фото основні архітектурні пам’ятки, які є дуже цінними в історичному і культурному контексті і які потребують капітального відновлення та реставрацій.
Завершили серію виступів темою облаштування громадських просторів в громаді. Про це говорила Ольга Гаврилець, відома лідерка громадської думки в громаді. Головний акцент Ольга зробила на облаштування парків, площ та територій, які б могли стати точками тяжіння для місцевих громадян. Це насправді не потребує великих фінансових інвестицій, але надзвичайно важливі для проведення вільного часу громадян.
Звісно, вечірка не була б вечіркою, аби не неформальне спілкування за чаєм зі смаколиками. Тож, всі учасники також мали можливість продовжити обговорення актуальних питань і після основної частини презентації.
Захід проводиться в рамках Програми «Децентралізація приносити кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)