» » Утримайтеся від віддвідування кладовищ у поминальні дні!

Утримайтеся від віддвідування кладовищ у поминальні дні!

23 квітня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів голова райдержадміністрації Валерій РАДІБЕДА. Участь у її роботі взяли заступник міського голови Сергій СИЛЕНОК та інспектор з праці міської ради Валентин СІГУТА, які входять до складу комісії.

Головна тема зібранні – заходи щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції на території Сновщини.

Заступник голови РДА Володимир Карпенко ознайомив  присутніх з Постановою Уряду № 291 щодо продовження карантину в Україні до 11 травня включно, а також з Постановою Державного санітарного лікаря України №11, якою рекомендується органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади закрити кладовища для відвідування, як місця масового скупчення людей, окрім проведення поховань.

Члени комісії ТЕБ та НС вирішили, що на території Сновщини кладовища не закриватимуть, але необхідно вжити заходи щодо максимального обмеження їх відвідування під час поминальних днів, крім випадків здійснення поховання померлого, за умови проведення  ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил, зокрема, участі не більше ніж 10 осіб та забезпечення відстані між присутніми не менше ніж 1,5 метри.

Серед населення буде проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу на виконання умов карантину громадянами і утримання їх від відвідування кладовищ. Адже обмеження вводяться заради їхньої людей.

На засіданні виступив заступник начальника Сновського відділення поліції, начальник патрульної служби Олег САЛАТА, який повідомив, що під час Великодніх свят на території ОТГ не було зафіксовано жодного випадку порушення карантину, під час служб у церквах людей було мало і вони дотримувалися дистанції. Отже, люди з розумінням поставилися до закликів залишитися вдома. Він також зазначив, що під час поминальних днів працівники Нацполіції контролюватимуть ситуацію на кладовищах району і закликав всіх заради збереження здоров’я і життя утриматися в ці дні від відвідування цвинтарів.

До речі, Православна  церква України рекомендує вірянам перенести відвідування могил рідних на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 року).

Протокол №10

Постанова ГДСЛУ №11

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи