Літо в розпалі, а отже час згадати і про амброзію — небезпечну рослину, бур’ян з родини Айстрових, який внесений до переліку карантинних бур’янів так як є одним із найбільш небезпечних алергенів.
Звертаємось до всіх жителів громади та суб’єктів господарювання із закликом провести роботи з виявлення та знищення рослин амброзії і недопущення її масового цвітіння!
Амброзія надає перевагу сухим, сонячним трав’янистим рівнинам, піщаним ґрунтам, росте вздовж берегів річок, узбічь доріг, залізничних колій, пустирів та смітників. Нерідко амброзію можна побачити на вулицях міст та сіл.
Сезон її цвітіння триває 6-10 тижнів – від кінця липня і до перших приморозків.
Попри те, що кожна рослина живе лише один сезон, вона може виробити до одного мільярда пилкових зерен. І “подорожувати” вони можуть на досить великі відстані.
Теплі літні дні з низькою вологістю ідеально підходять для поширення пилку амброзії. І це додає серйозного дискомфорту в життя людей, які схильні до алергії та/або мають астму.
У них може розвинутися поліноз або так звана “сінна лихоманка” – алергічне захворювання, яке викликає пилок амброзії.
Симптоми:
- головний біль
- кашель, утруднене дихання та хрипи
- свербіж очей і вух, сльозотеча
- першіння в горлі
- нежить, закладеність носа
- чхання
- зниження нюху чи смаку
- набрякла або посиніла шкіра під очима
- погана якість сну
У деяких випадках може виникати алергічна екзема, що супроводжується свербінням та висипом. Вона може з’явитися протягом 24-48 годин після впливу алергенів.
Насіння амброзії полинолистої достигає в серпні-листопаді, осипаючись засмічує ґрунт: на окремих ділянках чисельність насінин може досягати 200 млн шт. на 1 га.
Підвищення температури повітря продовжує сезон цвітіння амброзії і, відповідно, кількість шкідливого пилку.
Найбільш ефективний метод боротьби з амброзією – видалення рослини до її цвітіння разом з корінням, одягнувши перед цим рукавички та захисну маску, або періодичне скошування 3-4 рази на рік.
На посівах сільськогосподарських культур проти амброзії застосовуються гербіциди або скошування на низькому рівні рослин безпосередньо перед цвітінням.
Відділ благоустрою та господарського забезпечення