» » В дружній невимушеній атмосфері  пройшли сходи громадян в с.Рогізки

В дружній невимушеній атмосфері  пройшли сходи громадян в с.Рогізки

На відкриту зустріч з жителями с.Рогізки завітали міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби Володимир Білашко, депутат міської ради Олексій Самусенко, провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк.

62 жителі села прийшли до Будинку культури заслухати звіт в.о.старости Тамари Семенок.

На території села проживає 669 чоловік, з них 41дитина дошкільного віку та 95 школярів. Приємно, що в минулому році народилось 7 дітей.

Прикро, що з кожним роком зменшується поголів’я худоби, але в той же час збільшується кількість техніки в господарствах населення. В користуванні селян знаходиться понад 860 га землі і з кожним роком ця цифра зростає. Поступово постає питання з сінокосами та пасовищами.

На території села працюють 3 магазини, лікарська амбулаторія, школа, дитячий садок, відділення зв’язку, будинок культури, 4 пункти прийому молока.

Завдяки міській раді в 2019 році проведено поточний ремонт дороги з твердим покриттям по вул.Центральній  та частково освітлення – по  вулицях Центральна та Шевченка.

Окрім того, протягом року проводився поточний ремонт закладів соціально-культурної сфери. А саме:  у приміщенні сільської бібліотеки було встановлено опалювальний котел; в будинку культури замінено дверний блок у обрядовій кімнаті, двері у кабінеті директора, проведено частково ремонт покрівлі в будинку культури, встановлено  у великому залі опалювальний котел та залізні решітки; у лікарській амбулаторії замінено 2 вікна та підключено Інтернет;  закуплено спортивну форму для команди, тощо. На все це були залучені кошти міської ради, депутатські кошти депутатів обласної ради Григорія Божка (27 тис.грн.) і міської ради Олексія Самусенка (5 тис.грн.) та спонсорські кошти місцевих жителів.

«Я дуже вдячна обласному депутату Григорію Никифоровичу Божку та керівнику  СТОВ «Щорссільгоспсереіс» Івану Леонідовичу Ковалю за утримання пожежного автомобіля, який в минулому році завжди приходив на допомогу в гасінні пожеж, (на автомобіль було придбано акумулятор та пожежний рукав), за надані новорічні подарунки для дітей (160 подарункових наборів), та надання допомоги по розчистці доріг взимку 2018-2019 років. Також хочу подякувати односельцям, які виступали спонсорами і приймали активну участь у житті нашого села. Це Бодяк Михайло, Мойсіяш Юрій, Підставський Валерій, Приходько Андрій, Приходько Володимир, Сильченко Володимир», – зазначила Тамара Григорівна.

Та все ж таки є і проблемні питання. Хотілося б закінчити капітальний ремонт дороги з твердим покриттям та освітлення по вул.Шевченка. Потребує ремонт фойє в приміщенні будинку культури, сходи на другий поверх та розподільчий щит. Одна з гострих проблем – це спилювання аварійних дерев, яких по селу дуже багато. Окрім того потребує ремонту і будівля відділення зв’язку, але з цим питанням будуть звертатись до керівництва Укрпошти.

На закінчення виступу подякувала односельцям за співпрацю і додала: «Пам’ятайте, що тільки ми разом при підтримці міської ради зможемо вирішити всі питання!»

Прозвітував також депутат міської ради Олексій Самусенко, якого в селі дуже поважають і звертаються за допомогою та порадою.

Володимир Білашко, начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби надав роз’яснення як убезпечити себе від коронавірусу, нагадав про вакцинацію тварин  та відповів на запитання селян.

Про роботу Рогізківського НВК розповів директор цього закладу Ярослав Крот.

Лариса Бодяк, в.о. завідувача сільської лікарської амбулаторії повідомила селянам, що спільно з в.о.старостою підготували проект «Сучасна лікарська амбулаторія в с.Рогізки» і мета його – заміна 12 вікон та вхідних дверей у нашій лікарській амбулаторії, реалізація якого відбудеться за рахунок коштів громадського бюджету в разі його перемоги.

Міський голова Олександр Медведьов надав роз’яснення на всі озвученні питання.

Загалом зібрання проходило у привітній та невимушеній обстановці і хвилювало селян, перш за все  – це подальше впровадження медичної реформи, подальше існування лікарської амбулаторії, адже у них працюють гарні та відповідальні фахівці.  Окрім того, є деяка затримка із доставлянням преси, але листоноша одна і працює всього на 0,6 ставки, тому у селян була пропозиція придбати їй велосипед.

Наприкінці зібрання рогізківці з задоволенням переглянули слайди про громаду, які презентувала секретар міської ради Наталія Самойлова.

Відділ організаційно-кадрової на інформаційної роботи Сновської міської ради