» » В Україні відповідно до Указу Президента 29 серпня другий рік оголошено Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

В Україні відповідно до Указу Президента 29 серпня другий рік оголошено Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Сновщина, яка теж має втрати серед своїх кращих синів, вшановує своїх героїв.
28 серпня керівники громади та району, представники військомату, депутати міської ради, громадськість разом із матерями Тетяною Авдієнко, Марією Костюченко та дружиною Оленою Костюченко зібрались у міському парку біля стели Захисникам України. Присутні поклали квіти та хвилиною мовчання віддали шану загиблим землякам.
Очільники висловили найщиріші співчуття рідним загиблих воїнів, і наголосили, що подвиг Героїв назавжди залишиться в історії як приклад жертовності в ім’я української нації й усі ми маємо бути свідомими того, що окрім світлої пам’яті про загиблих Героїв, ми несемо перед ними ще й велику відповідальність. Усі ми зобов’язані, кожен на своєму місці, щоденно робити все від нас залежне, щоб та велика Україна, за яку вони віддали свої життя, відбулась.
Продовженням заходу була бесіда очільників громади з найріднішими жінками захисників України за чашкою чаю.
Довідка:
Юрій Костюченко народився 17 серпня 1977 року у селі Займище Щорського району Чернігівської області.
У 1992 році закінчив Щорську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, у 1994 році — Щорське ПТУ № 7 за спеціальністю столяр-тесля.
Працював у ПСП «Промінь», ВАТ «Обрій» Щорського району.
Призваний за мобілізацією до лав Збройних Сил України 20 червня 2014 року.
Молодший сержант, командир танка військової частини В 1688 1-ої танкової бригади (селище Гончарівське Чернігівського району).
Загинув 4 жовтня 2014 року у ході боїв за аеропорт міста Донецька.
Похований у селі Займище Щорського району Чернігівської області.
Указом Президента України № 270 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Максим Авдієнко народився 29 січня 1998 року у селі Гірськ Сновського (Щорського) району Чернігівської області.
У 2013 році закінчив 9 класів Щорської районної гімназії та вступив до Щорського вищого професійного училища лісового господарства, яке закінчив у 2016 році за спеціальністю «озеленювач, лісник, єгер».
27 липня 2016 року направлений на військову службу за контрактом Щорським районним військовим комісаріатом.
Старший матрос, номер обслуги зенітно-артилерійського взводу роти вогневої підтримки військової частини А1275 (36-а окрема бригада морської піхоти).
Загинув 5 вересня 2018 року під час мінометного обстрілу у районі населеного пункту Водяне Волноваського району Донецької області.
Похований у селі Гірськ Сновського району Чернігівської області.
Указом Президента України від 28 лютого 2019 року № 47 нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.