» » Валка аварійних дерев на території громади продовжується

Валка аварійних дерев на території громади продовжується

У громаді постійно тривають роботи з благоустрою. Одним з важливих їх напрямків є видалення аварійних дерев. Цими роботами із застосуванням спецтехніки займаються працівники комунального підприємства «Сновська ЖЕД».

Як повідомила керівник підприємства Ганна Кошова, за поточний рік було видалено 169 таких дерев, з бюджету громади на це витрачено 246 тис. грн. Але у зв’язку з дуже великою кількістю заяв від жителів міста та сіл громади, видаляються дерева не такими швидкими темпами, як хотілося б. Своєї черги чекають заяви подані ще у 2017 році, адже в КП «Сновська  ЖЕД» є лише одна вишка і працює одна бригада. Займаються вони також і ремонтами дахів та фарбуванням багатоповерхівок, вуличним освітленням.

Тому в першу чергу працівники ЖЕД видаляють найнебезпечніші дерева, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей, транспортних засобів, можуть пошкодити лінії електропередач, будівлі та споруди або перебувають у пошкодженому стані внаслідок снігопадів та буревіїв  чи за наявності гнилої серцевини стовбура.

Дуже часто, щоб видалити дерево необхідне погодження електриків та їхня допомога  – відключення від електроенергії  мережі та зняття дротів і прикріплення їх після виконання робіт.

 

ДОВІДКОВО. Порядок видалення дерев у населених пунктах затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».

Що стосується видалення дерев на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності: посадка та видалення  дерев на присадибній ділянці здійснюється за рішенням самого власника, користувача земельної ділянки, без згоди відповідних служб та без сплати їх відновної вартості. Навіть якщо та земельна ділянка, на якій розташовані житловий будинок і господарчі будівлі, тобто земельна ділянка являється присадибною не приватизована, зрізати дерева може господар на свій власний розсуд.

Якщо ж дерево росте за межами присадибної земельної ділянки, наприклад біля паркану, у такому випадку видалення дерев здійснюється за рішенням виконавчого комітету міської ради.

Для цього необхідно звернутися із заявою до міської ради (м.Сновськ, вул..Незалежності,19, кабінет №1), а відповідна комісія вивчить це питання, складе акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню, і видасть заявнику копію рішення.

Відділ організаційно-кадрової, інформаційної роботи

та зв’язків з громадськістю Сновської міської ради