» » Відбулися загальні збори громадян у селі Сновське

Відбулися загальні збори громадян у селі Сновське

Відкрита зустріч у с.Сновське, яка проходила у сільському клубі 29 січня, відбулася за участі міського голови Олександра Медведьова та секретаря міської ради Наталії Самойлової.

Перед селянами за  рік роботи звітувала в.о.старости Марія Мороз. Вона зазначила, що постійно ведеться особистий прийом та  робота із заявами і зверненнями громадян, надаються консультації. За минулий рік було видано 686 довідок та відправлено 287 листів. Найбільше звернень стосувалися видалення аварійних дерев.

До старостинського округу входять села Сновське, Михайлівка та Єнькова Рудня, у яких на 1 січня загалом 618 жителів. Приємно, що в минулому році тут народилося троє діток. Серед іншого, у звіті прозвучало, що для двох багатодітних родин у рамках Програм підтримки таких сімей, в минулому році було передано племінну нетель, пральну машину та двоярусне ліжко.

За заявами з міського бюджету була надана матеріальна допомога 7 жителям села.

Протягом року проводилися роботи з благоустрою території села та кладовищ (обкіс, вирубка парослі тощо). До виконання громадських робіт залучалися безробітні, які стояли  на обліку в центрі зайнятості, та адмінпорушники.

Було здійснено грейдерування у Є.Рудні та підсипка вулиць у Сновському, видалені аварійні дерева працівниками КП «Сновська ЖЕД», відремонтовано опалення в сільському клубі. У цьому році планується відновити освітлення на вулиці Лермонтова.

Для огорожі сільського кладовища міська рада придбала штахетник, тож Марія Іванівна закликала всіх весною вийти на суботник, щоб обгородити цвинтар.

Занепокоєння у селян викликає зменшення ставки у місцевої листоноші з 0,86 до 0,6, хоч територія обслуговування залишається та ж сама. В.о. старости зверталася з цього приводу до керівника Корюківського ЦПЗ, а також до директора Чернігівської філії «Укрпошта». Вони відповіли, що зменшення ставки листоноші планують через те, що зменшується кількість передплатників газет і журналів та зменшення платежів через Укрпошту.

До речі, районну газету «Промінь» тепер привозять у Сновське вчасно, у п’ятницю. Цю проблему вдалося вирішити, адже на минулому сході селяни скаржилися, що районка приходить із майже тижневим запізненням.

У своєму виступі Марія Мороз подякувала присутньому на сході депутату міської ради Віталію Пискуну, який завжди допомагає в роботі, надає транспорт та іншу спонсорську допомогу до всіх заходів, які проводяться в селі. Вона також висловила вдячність діловодам – нинішній Олені Ющенко та колишній – Анні Васько.

На закінчення свого звіту Марія Іванівна звернула увагу жителів села на дотриманні ними пожежної безпеки як взимку, так і влітку та озвучила проблемні питання:

  • аварійні дерева, які несуть загрозу будівлям та життю людей;
  • освітлення вулиць;
  • заміна вікон у ФП на енергозберігаючі;
  • ремонт шлюзу;
  • бродячі собаки.

На території села працює ТОВ «Гетьманське», яке обробляє поля, сплачує за оренду землі, а також значні податки до місцевого бюджету. У своєму звіті керівник підприємста, депутат міської ради Віталій Пискун наголосив, що в цьому році будуть продовжуватися розорюватися нові землі, отже заздалегідь треба подумати про майбутні пасовища для корів. У селі їх залишилося всього 99.

У селян було запитання до керівника товариства щодо обробітку земель хімічними засобами з літака. В минулому році, вважають вони, саме через це гинули бджоли. Віталій Пискун запевнив, що всі препарати сертифіковані і не заборонені до використання.

З цього приводу в.о.старости надала слово присутньому на заході заступнику начальника Держпродспоживслужби у Сновському районі Леоніду Шишку. Він поінформував про нормативи щодо застосування хімічних препаратів та запросив пасічників 7 лютого на загальні збори у Сновськ, де будуть розглядатися питання, що цікавлять бджолярів.

У співдоповіді в.о. старости взяли участь директор НВК Наталія Сергійко та бібліотекар Надія Ісаченко.

Після звіту Марії Мороз про роботу в минулому році громади в цілому, і зокрема, про те, що стосувалося Сновського старостинського округу, поінформували присутніх міський голова Олександр Медведьов разом з секретарем міської ради Наталією  Самойловою, проілюструвавши інформацію відеослайдами.

Олександр Медведьов відповів на запитання жителів і запевнив про подальшу підтримку та співпрацю зі старостинським округом і в.о. старостою Марією Мороз. Він також подякував депутату міської ради Віталію Пискуну, який постійно відвідує сесії, а також  сходи у селах, за якими він закріплений і звітує про свою роботу.

Участь у загальних зборах громадян у Сновському взяли провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Лариса Мартиненко та кореспондент районної газети «Промінь» Катерина Запорожець. На збори прийшли 43 жителі.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради