» » Відкриття пам’ятного знаку землякам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Відкриття пам’ятного знаку землякам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС

26 квітня відбувся мітинг-реквієм та урочисте відкриття пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської катастрофи зі Сновщини. Подія стала можливою передусім завдяки наполегливості та активній життєвій позиції голови районної організації українського національного фонду допомоги інвалідам-чорнобильцям Михайла Волокушина.

Участь в урочистостях та покладання квітів до памятника взяли міський голова Олександр Медведьов, голова райдержадміністрації Валерій Радібеда, голова районної ради Ніна Кухаренко,  голова районної організації українського національного фонду допомоги інвалідам-чорнобильцям Михайло Волокушин, депутати міської та районної рад,  ліквідатори та інваліди аварії на Чорнобильській АЕС, керівники структурних підрозділів міської ради, райдержадміністрації, громадських організацій району, учні та вчителі шкіл, жителі міста.

Міський голова  у своїй промові зазначив: «Це скорботна дата в історії нашої країни. Кожного року ми з вами у цей день вшановуємо ліквідаторів та постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які, жертвуючи не лише власним здоров’ям, а й своїм життям, зупинили атомну стихію.

Час летить швидко. Вже 32 роки минуло з тих пір. Але чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу лишається невигойною раною. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших героїв-чорнобильців.

В рамках своєї компетенції, ми намагаємось йти назустріч ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у вирішенні їх проблем.»

Із промовою виступив  голова райдержадміністрації Валерій Радібеда, який  висловив щиру вдячність ліквідаторам за самопожертву, за все, що вони зробили для країни і нащадків.

Голова районної організації українського національного фонду допомоги інвалідам-чорнобильцям Михайло Волокушин у своєму виступі   подякував усім, хто долучився до проекту по виготовленню та встановленню пам’ятного знака, повідомив, що за сприяння  міського голови  Олександра Медведьова були виділені кошти з міського бюджету в сумі 20 тис. грн. Також згадав про  проблеми чорнобильців щодо неможливості скористатися  пільгами, які насправді передбачені законодавством.

Керівники району нагородили Почесними грамотами ліквідаторів Кізіменка Юрія, Руденка Ігоря, Дорошенка Володимира за мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків  та з нагоди відзначення 32 – річниці трагедії на Чорнобильській АЕС  .

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять людей, які ціною власного життя врятували нас від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Настоятель Української православної Свято-Миколаївської церкви Павло відслужив заупокійну літію за померлими ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній станції, освятив памʼятний знак, побажав міцного здоровʼя всім присутнім ліквідаторам та вручив солодкі подарунки.

Під час заходу  прозвучали пісні солістів Будинку культури.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply