» » Відзначення Дня партизанської слави на Сновщині

Відзначення Дня партизанської слави на Сновщині

У переддень відзначення Дня партизанської слави, 21 вересня, керівники громади та району, ветерани, учасники ООС та представники громадськості віддали шану загиблим у роки Другої світової війни.

Урочиста церемонія розпочалася покладанням квітів до пам’ятного знаку загиблим у Другій світовій війні у центральному парку міста.

Далі заходи продовжилися в с.Єліне біля пам’ятника «Невідомому солдату», де відбулось перепоховання останків невідомого воїна*, який загинув у боях на Сновщині.

«75 років назад світ здобув перемогу над нацизмом. Цей день для багатьох людей є пам’ятним. Не пам’ятати цього ми не можемо. І сьогодні ми згадуємо своїх батьків і дідів, які разом з усім світом перемогли нацизм, але війна триває доки не похований останній солдат,»  – зазначив у своєму виступі міський голова Олександр Медведьов.  

У пам’ять про полеглих воїнів отець Володимир відслужив панахиду, а всі присутні вшанували їх пам’ять  хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника «Партизанська сім’я».

Продовжились урочистості на території музейно-меморіального комплексу «Лісоград» знайомством з виставкою фотодокументів про партизанський рух та тортури нацистських окупантів в Україні, підготовленою працівниками Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського. З історією створення партизанських формувань, їх командним складом та бойовим шляхом, здобутками та втратами, ознайомив присутніх  Денис Дрозд, співробітник музею.

Учнями Сновської гімназії були представлені показові виступи військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), де юні бійці продемострували своє вміння долати перешкоди та вправлятися зі зброєю.

Працівники Сновського районного будинку культури, вчителі дитячої музичної школи та їх вихованці подарували присутнім святкову концертну програму.

По закінченню святкової програми міський голова вручив всім дітям, які брали участь у заходах, солодкі подарунки.

Неформальне спілкування продовжилось за традиційною солдатською кашею.

*До відома: Встановити дані бійця не вдалось, відомо лише, що це військовослужбовець 117 стрілецької дивізії, 28 стрілецького корпусу, 21-ї армії Брянського фронту який загинув між 31 серпня і 1 вересня 1941 року в жорстоких боях, що точилися в той час поблизу с.Загребельна Слобода

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply