» » Військово-патріотичне виховання у Сновській гімназії може бути прикладом для наслідування

Військово-патріотичне виховання у Сновській гімназії може бути прикладом для наслідування

В продовження теми національно-патріотичного виховання молоді, якій було присвячено виїзне засідання обласної Координаційної ради 21 лютого, хочеться окремо зупинитися на діяльності в цьому напрямку Сновської гімназії.

Учням та педагогічному колективу цього навчального закладу є що демонструвати та чим пишатися. З вітальним словом до гостей звернувся директор гімназії Олександр Щербина. «Сновська гімназія створена 2002 року на базі найстарішого в районі освітнього закладу, який був відкритий наприкінці ХІХ століття, коли в нашій місцевості розпочалося будівництво Лібаво-Роменської залізниці.  Заклад має багаторічні традиції навчання та виховання учнів, які зберігає, продовжує та примножує,» – зазначив Олександр В’ячеславович.

Гостям  представили свої виступи учні гімназії, в тому числі учасники Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), а також було продемонстровано відеоролик, присвячений  популяризації  рідної мови.

Заступник директора з виховної роботи Інна Харченко зазначила, що в гімназії перевага надається активним формам, які передбачають самостійну або спільну роботу, набуття  учнями соціального досвіду; сприяють формуванню національної свідомості, критичного мислення, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки; громадській, волонтерській діяльності, пошуковій, дослідницькій та проектній діяльності, флеш-мобам, участі в різноманітних акціях: «Ветерани живуть поруч», «Пам’ятати. Відродити.  Зберегти», «Милосердя», «Від серця до серця» та ін.

Слід зазначити, що протягом останніх 5-ти років  учні та педагоги є активними учасниками волонтерського руху. Вони ініціювали акцію «Портфелик – дітям Сходу України», під час якої укомплектували необхідним канцелярським приладдям 16 портфеликів, які були відправлені до сиротинця м. Луганська. Збирали дитячі речі та іграшки для дітей сиротинця м. Новий Айдар, виготовили 22 маскувальні сітки для бійців батальйону «Айдар», «Азов»,  роти спецпризначення «Чернігів», 110-ї гірсько-штурмової бригади, 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. Наполеглива робота колективу закладу з плетіння маскувальних сіток для військових була відзначена Волонтерською премією “Євромайдан SOS”, яку було вручено минулого року в столиці України.

Гімназисти провели вечорниці «В’яжемо для бійців АТО» з виготовлення теплих шкарпеток, до участі долучилися  й батьки випускників. Проводився благодійний ярмарок, на кошти від якого та кошти вчителів закупили солодкі подарунки для бійців  до Дня Святого Миколая.

Гімназисти виготовляють подарунки-обереги та вітальні листівки, тісно співпрацюють з волонтерськими організаціями м. Корюківки та «Жіночою Сотнею Чернігівщини», підтримують зв’язок із випускниками гімназії – учасниками бойових дій.

Наприкінці заходу гостям вручили невеличкі сувеніри у вигляді тризубців, які сплели з бісеру учні гімназії, а також учасникам делегації з області подарували бейджики з українською символікою, які були спеціально зроблені вихованцями Центру дитячої та юнацької творчості.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради