» » Візит представників Сновської міської ради до Баштанської громади

Візит представників Сновської міської ради до Баштанської громади

23-24  вересня у рамках Програми менторства тривав візит до Баштанської міської територіальної громади  Миколаївської області представників Сновської, Новгород-Сіверської та Корюківської міських територіальних громад. Нагадаємо, що у серпні цього року представники Баштанської громади відвідали Сновщину з метою забезпечення обміну досвідом на регулярній основі,  прискорення адаптації громад 4 когорти та налагодження сталих довгострокових горизонтальних зв’язків з громадами 1-3 когорти відповідно до умов програми USAID DOBRE.

Нашу громаду представляли головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій Наталія Близнюк та головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Лариса Мартиненко.

Делегацію з Чернігівщини гостинно і дружньо зустріли міський голова Олександр Береговий, заступники міського голови Олександр Васильєв і Світлана Євдощенко та секретар міської ради Інна Гомерська, які протягом всього візиту були поруч з гостями.

Два дні візиту на Миколаївщину були дуже насиченими і різноплановими. Під час знайомства та вітальної кави гостям розповіли про громаду та успішно реалізовані проєкти з Програмою DOBRE (сесійну залу з системою голосування «Голос», кінотеатр під відкритим небом «Кінорай», заміну насосного обладнання для подачі води, створення Ярмарково-фестивальної площі, придбання спецтехніки – bobkаt  для комунального підприємства).

Далі відбулася зустріч з представниками Молодіжної ради при міському голові, головним спеціаліст відділу інвестицій Тетяною Кунпан щодо  впровадження Бюджету участі. У цей день гості побували у Баштанському опорному закладі освіти №1  та відвідали комунальне підприємство «Міськводоканал».

На другий день у програмі візиту було ознайомлення з роботою та життєдіяльністю старостатів, КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» та  КП «Добробут». На завершення поїздки гості з Чернігівщини завітали до місцевого палацу культури, де переглянули виставку місцевих художників і ознайомилися з роботою художніх колективів Баштанки.

Підсумовуючи участь у візиті, зазначимо, що між нашими громадами – Сновською і Баштанською –  є багато спільного і є свої відмінності.  Кількість населення наших громад приблизно однакова, а от площа на третину менша. До складу громади входить 9 старостатів, проти наших 19, але  кожне їхнє село налічує не менше 1000 жителів, відповідно у кожному селі є школа і дітей нема необхідності підвозити на навчання з інших сіл. Проблеми з дорогами у них не менші, ніж у нас – великовагові вантажівки з зерном та добривом розбивають автошляхи, останні роки міліють річки і висихають озера і відповідно виникає гостра проблема з водопостачанням… Проте на відміну від наших піщаних ґрунтів у них чудові родючі чорноземи.

У Башатнській громаді, як і у нас, основним доходом є податок з доходів фізичних осіб, нема великого бюджетоутворюючого підприємства, але вони знаходять вихід з ситуації, пишучи і подаючи велику кількість проектів як на державні конкурси, так і на міжнародні грантові.

Приємно відзначити, що  під час кожного відвідування різних закладів та установ керівники і підлеглі готові були відкриті у спілкуванні, ділитися своїми напрацюваннями, обмінювалися контактами для налагодження подальшої тісної співпраці між громадами. Ми висловлюємо щиру вдячність дружній команді Баштанської міської ради за теплий прийом і змістовну програму візиту і сподіваємося на подальший обмін досвідом.

 

Зустріч проведено у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Баштанська міська територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Миколаївській області з 2016 року.

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю