» » Власникам житла, які прихистили у себе переселенців!

Власникам житла, які прихистили у себе переселенців!

Для отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) власник житла повинен не пізніше 5 числа кожного місяця подавати у міську раду відповідну заяву.

ВАЖЛИВО ПАМ`ЯТАТИ:

  • внутрішньо переміщені особи, які проживають у житловому приміщенні власника, повинні отримати статус ВПО;
  • уповноважені особи міської ради за потреби можуть здійснювати перевірку наведених у заяві відомостей власником житла з відвідуванням місця проживання ВПО;
  • підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності щодо кількості розміщених осіб та інших даних, які були зазначені у заяві.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення ВПО – з дня розміщення переселенців, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному житловому приміщенні.

Сума компенсації за кожен день визначається на рівні 14,77 грн за одну особу.

Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20 числа місяця з дня закінчення звітного місяця, за умови відсутності заборгованості у власника житла за житлово-комунальні послуги.

Сектор соціального захисту населення