» » Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначають 9 листопада

Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначають 9 листопада

У Сновській міській раді відділ культури і туризму очолює Наталія ДОБНЕНКО. Культурну галузь громади представляють 25 клубних установ, Сновська публічна бібліотека (20 філіалів), Сновська дитяча музична школа ім. Н.Г. Рахліна та Сновський історичний музей.  На сьогодні  в   установах культури працює  159 осіб.

У поточному році  здійснювалися роботи з покращення умов закладів культури громади – відремонтовано глядацьку залу Сновської ДМШ ім. Н.Г. Рахліна, читальну залу Сновської бібліотеки для дорослих, здійснено поточні ремонти Смяцького та Староруднянського клубів, частини Рогізківського будинку культури, Тур’янської бібліотеки, Сновської дитячої бібліотеки, Сновського Будинку культури та інших закладів. Загалом за 10 місяців поточного року для закладів культури придбано будівельних матеріалів, інвентаря, технічних засобів на 385 тис. грн. Для забезпечення діяльності 47 закладів культури громади створена централізована бухгалтерія відділу де працює  5 працівників.

Флагманом клубної роботи є Сновський Будинок культури (директор Світлана КУШНІРЕНКО). Творчий колектив закладу перебуває в постійному пошуку нових, цікавих форм роботи. Протягом року колективом підготовлено і проведено десятки концертів і свят державного і місцевого значення,  вечорів відпочинку для літніх людей і дискотек для молоді, святкових програм до професійних свят тощо. При Будинку культури вже багато років  працюють  вісім колективів зі званнями: 2 – дитячі  «зразкові» та 6 – «народних», які налічують понад  350 учасників. Це  зразковий танцювальний колектив «Ягідки» (керівник Заслужений працівник культури України Світлана Горбатович); зразковий вокальний ансамбль «Світлячок» (керівник Ольга Сенченко); народний аматорський хор «Спадщина» і народний аматорський вокальний ансамбль української пісні «Калина» (керівник Оксана Бондаревська); народний аматорський оркестр духових інструментів (керівник Леонід Рибальченко); народний аматорський оркестр народних інструментів(керівник Тамара Гребенюк); народний аматорський театральний колектив «Муза» (керівник Лідія Легеза); народний  аматорський камерний хор «Ренесанс» (керівник Любов Шумська). Колективи неодноразово ставали переможцями і володарями Гран-Прі  обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, представляли українську культуру  за кордоном (Білорусь,  Франція, Німеччина, Угорщина  та інші).

З урахуванням карантину колектив змушений працювати дотримуючись правил безпеки і дистанції. Взагалі в клубних закладах   працює  172  різножанрових  та різновікових  клубних  формувань,  до формувань залучено 1781  учасник, з них 869 – діти та молодь. Майже два роки  заклади культури працюють в умовах пандемії з суворим карантинними обмеженнями. І  головна  мета роботи   в умовах пандемії – це задоволення культурно- дозвіллєвих  потреб  жителів громади, реалізація та розвиток творчих здібностей учасників колективів з використанням  сучасних технологій, розширення творчого простору для спілкування за допомогою використання соціальних мереж – творчі роботи  працівники розміщали в фейсбуці на  сторінках закладів, на сторінці «Культурне життя Сновщини» (https://www.facebook.com/snovsk.rbk) та  в YouTube на сторінці «Мистецька Сновщина»  (http://surl.li/aqard  ).

Варто відзначити  креативну, різноманітну роботу  керівників сільських клубних установ  – Ушатої Валентини (Сновський БК), Трач Наталії (Новоборовицький БК), Кобець Тамари та Сергеєва Ігоря (Петрівський БК), Тесленко Тамари та Юлії Приходько (Рогізківський БК), Наталії Лагути   (Кучинівський клуб), Дімова Валентини (Смяцький клуб).

При Сновському БК вже декілька років працює любительське об’єднання «Майстри Сновщини». Завдяки керівництву відділу культури і туризму для роботи об’єднання виділено приміщення та зроблено сучасний ремонт. Нині спільними зусиллями учасників об’єднання, ГО «Лампа», працівників культури  в рамках грантового проєкту «Творчий хаб для жителів Сновської МТГ», який є переможцем Програми DOBRE, продовжується облаштування творчого простору та готується Програма розвитку культури і мистецтва Сновської міської територіальної громади на 2022-24 рр.

Влітку цього року з метою урізноманітнення активного дозвілля молоді громади,  в рамках реалізації Програми  DOBRE, при Сновському БК створено структурний підрозділ «Молодіжний простір «Сновська активна молодь».

Сновська дитяча музична школа ім. Н.Г. Рахліна – заклад спеціалізованої мистецької освіти Сновської громади, який надає початкову мистецьку освіту. Очолює його директор Лариса СІРЕНЬКА.  Музична школа була  заснована у 1961році. В цьому, 2021 році, заклад відзначив свій ювілей – 60 років від дня заснування.  Сновська дитяча музична школа з 1997 року носить ім’я  геніального музиканта, видатного диригента ХХ століття, нашого земляка Натана Рахліна. За 60 років в школі відбулося 56 випусків, школу закінчило  1417 учнів.

На сьогоднішній день в школі навчається 202 учні, працює 22  висококваліфікованих викладача, які постійно підвищують свій кваліфікаційний  рівень і виконавську майстерність.  Навчально-виховний процес здійснюється на 4 відділах: фортепіанний, вокально-теоретичний, оркестровий, народний. Навчання в школі відбувається на 15 спеціалізаціях: фортепіано, скрипка, баян, акордеон, домра, гітара, бандура, блок – флейта, труба, кларнет, тромбон, валторна, ксилофон, клас сольного співу та клас хореографії.

Викладачі закладу залучають учнів до колективного музичення. У школі на всіх відділах функціонують творчі дитячі колективи, вирує концертне життя, що дає змогу кожній дитині реалізувати свої можливості та знаходитись в атмосфері творчості. В  школі створено 16 учнівських колективів, із них  – оркестр народних інструментів, оркестр духових інструментів, оркестр гітаристів, хор «Снов’яночка», хореографічний колектив  «Акварель» та ансамблі різного складу.

4 викладацькі колективи: дует «БІСС» – Крецула С.І., Гладченко С.М.; ансамбль народних інструментів «Фантазія», ансамбль гітаристів «Бароко» – керівник Гребенюк Т.І.; інструментальний дует – Козієва Н.Г., Тєлєгіна М.В., інструментальний ансамбль викладачів – Лашук Н.Ф., Павленко Н.В., Лашук В.Ф.

Учні школи постійно беруть участь у фестивалях та конкурсах різного рівня і стають лауреатами та дипломантами. За останній рік учні  отримали  75 нагород на обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах.

Щороку до музичної школи приходять навчатись юні музиканти, які своїми успіхами на різноманітних сценах вписують нові яскраві сторінки історії нашого закладу. Саме заради цих дітей наш педагогічний колектив працює натхненно і самовіддано, шукаючи ключик до серця кожної дитини.

Сновська публічна бібліотека, яку очолює Юлія СЛЄПЦОВА, складається з відділу обслуговування користувачів, методико-бібліографічного відділу, відділу комплектування, інтернет-центру, бібліотеки-філіалу для дітей та 18 сільських філіалів. Бібліотеки Сновщини – це  інформаційні, краєзнавчі та дозвіллєві центри, які за допомогою популяризації книги, індивідуальної роботи з користувачами залучають жителів громади до читання, всебічного розвитку, самоосвіти та забезпечують їх інформаційні потреби.

Свої корективи в роботу бібліотек внесли карантинні обмеження. Як наслідок: більше заходів проводилось на свіжому повітрі (“Бібліотечний пікнік”, “Бібліополяна” та ін.), приділяється більше уваги індивідуальній роботі з користувачами, максимально використовуються можливості online роботи.

В цьому році до Всеукраїнського дня бібліотек було відкрито інноваційний бібліотечний простір “Читання. Інформація. Дія.” на базі читальної зали відділу обслуговування.

Також простори для дозвілля і спілкування створені і у сільських філіалах. Невід’ємною складовою роботи бібліотек нашої громади є розвиток краєзнавства. Вже вп’яте цього року відбулися Сновські краєзнавчі читання, які об’єднали знавців рідного краю, і як підсумок вийшло друковане видання.

Відбувся п’ятий, ювілейний конкурс патріотичної поезії ім. Л. Тереховича.

Бібліотекарі Сновської ПБ активно та творчо долучилися до відзначення Дня державного прапора та 30-ї річниці Незалежності України.

Не можна не відзначити цікаву та різноманітну роботу бібліотеки-філіалу для дітей, яку очолює Наталія Сильченко. Особливою популярністтю користуються “Бібліотусовки” та “Казкотерапія”.

Українським інститутом книги Сновську публічну бібліотеку відібрано за програмою поповнення фондів для отримання сучасної літератури. Книги за даною програмою вже отримала  бібліотека-філіал для дітей.

У межах проєкту “Дія. Цифрова освіта” 5 сільських філіалів отримали комп’ютери. Серед яких Сновський філіал, Петрівський, Новоборовицький, Тур’янський та Тихоновицький.

Інтернет-центр Сновської ПБ нещодавно розширив спектр своїх послуг, тепер окрім ксерокопії, сканування, фотодруку, друку та брошурування можна скористатися послугою ламінування.

Сновський історичний музей очолює Валентина МОСКАЛЕНКО. Музей було створено, як меморіальний у 1939 році. Протягом  80- річної історії було проведено дві перереєстрації музею з меморіального в історико-меморіальний, а згодом в історичний. За роки свого існування музей прийняв тисячі  відвідувачів з різних куточків України та зарубіжних країн. Фонди музею нараховують майже 10000 предметів основного та 9542 предмети науково-допоміжного фондів. Щорічно музей приймає  туристичні групи, експонує різноманітні виставки, проводить масові заходи. У музеї працює 8 чоловік: 4 спеціалісти та 4 робітники. Кількість відвідувачів в останнім часом становить біля 6000 на рік. Кожного року фонди музею поповнюють нові предмети нашої історії та культури, які є свідками нашого минулого. Колектив закладу робить все для того, аби музей завжди був цікавим для всіх. Оригінальний будинок сім’ї залізничника, історичний музей та прекрасний двір і сад нашого музею завжди раді відвідувачам!

За інформацією начальника відділу культури і туризму Сновської міської ради Наталії Добненко