» » Вшанували пам’ять Юрія Костюченка

Вшанували пам’ять Юрія Костюченка

Юрій Костюченко, уродженець села Займище, молодший сержант ЗСУ, командир танка 2-го батальйону 1-ї окремої танкової бригади загинув у ході боїв за аеропорт міста Донецьк 7 років тому – 4 жовтня.

Секретар міської ради Наталія Самойлова, староста Займищанського старостинського округу Андрій Ларченко, представники другого відділу Корюківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, завідуюча сільським клубом Оксана Холявко разом з матірʼю і дружиною загиблого героя відвідали місце його поховання та поклали квіти на могилу.

Олена Костюченко та Марія Костюченко поділилися незабутніми щемними враженнями від поїздки до Києва на територію Міністерства оборони України, де створена Зала пам’яті захисників України. Разом з іншими рідними та близькими загиблих саме 4 жовтня від початку неоголошеної війни, вони взяли участь у поминальному ритуалі, під час якого зачитується ім’я  кожного загиблого, військовим салютом вшановується пам’ять солдата та дзвенить Дзвін Пам’яті.

Вічна пам’ять і шана героям! Слава Україні!

 

Довідково:  Народився Юрій Миколайович Костюченко 17 серпня 1977 року в селі Займище, Сновського (Щорського) району.

У 1992 році закінчив Сновську загальноосвітню школу № 1, у 1994 році – Сновське вище професійне училище лісового господарства за спеціальністю «столяр-тесля».

Працював у ПСП «Промінь», ВАТ «Обрій» Сновського району.

Призваний до Збройних сил України в червні 2014 року. Молодший сержант, командир танка 2-го батальйону 1-ї окремої танкової бригади.

Загинув 4 жовтня 2014 року захищаючи Донецький аеропорт. Похований 31 жовтня 2014 року в селі Займище, Сновського району.

Указом Президента України № 270 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно). В пам’ять про Юрія Костюченка у травні 2015 року на будівлі Сновської загальноосвітньої школи № 1 та у жовтні 2015 року на будівлі Сновського вищого професійного училища лісового господарства встановлені меморіальні дошки. На честь Юрія Костюченка та загиблих воїнів 1-ї танкової Сіверської бригади у 2017 році в містечку Гончарівське встановлений меморіальний знак.

Одна з вулиць Сновська названа іменем Юрія Костюченка.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Сновської міської ради