» » Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 1989 року завершився вивід обмеженого контингенту військ з Афганістану, де участь у бойових діях брали і наші земляки. З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». З них 3360 не повернулися додому, серед яких троє чоловіків зі Сновщини – В.М.Михальченко, П.М.Федосенко, П.І.Коваль.
Вшанувати пам’ять своїх побратимів зібралися у 15 лютого члени районного відділення Української спілки ветеранів Афганістану на чолі з головою організації Геннадієм Павленком. З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Сновську у Свято-Миколаївському храмі відслужили заупокійну літію та літію за здоров’я воїнів-афганців та їхніх рідних. Після цього в історичному музеї відбулася зустріч воїнів-земляків.
Міський голова Олександр Медведьов, заступник голови РДА Володимир Карпенко та голова районної спілки учасників АТО Михайло Хомчук разом з разом з афганцями та жителями міста прийшли до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, щоб покласти квіти і вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Олександр Медведьов дякуючи воїнам-землякам за мужність і стійкість, проявлені в боях на території інших держава, сказав: «За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство воїни-інтернаціоналісти заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця. Нині наші солдати відстоюють незалежність нашої держави на сході країни, ми вдячні їм за гідне виконання священного обов’язку – охороняти нашу батьківщину і віримо в перемогу!»
Почесною грамотою міської ради за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав міський голова нагородив Євгена Фомського, учасника бойових дій, члена Сновського районного відділення Української спілки ветеранів Афганістану.
Грамотами райдержадміністрації та райради у цей день були нагороджені Олександр Надточій та Володимир Павленко, грамотами від Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – Сергій Воронін, Петро Сіренький, Віктор Тройна, Микола Польовий, Володимр Криволап та Володимир Ушатий.
Михайло Хомчук, вітаючи зі святом воїнів-інтернаціоналістів, побажав їм здоров’я та висловив щиру надію на те, що незабаром і вони відзначатимуть День виводу російських військ з території Донбасу.
…З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. І нині українці демонструють свою вірність і мужність, захищаючи кордони своєї держави. Героям слава!

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради