» » Вшануємо подвиг учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні

Вшануємо подвиг учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні

20 лютого ми вшановуємо подвиг учасників Революції гідності та віддаємо данину пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей день відзначається на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні» був підписаний Президентом України Петр ом Порошенком 11 лютого 2015 року.

Мирний суспільний протест, розпочатий у листопаді 2013 року, розростався, досягши свого апогею у третій декаді лютого 2014 року. У ті лютневі дні і ночі під час сутичок протестувальників із представниками силових структур у центрі столиці України загинули понад сто осіб і сотні були поранені, найбільше – 20 лютого.

Загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

Вони гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому.

Низько вклонімося тим, чиє життя було підступно обірване, і тим активним учасникам революційних подій, які дочекалися перемоги Євромайдану.

Бажаю всім нам гідно продовжити справу, розпочату істинними патріотами України! 

З повагою міський голова Олександр Медведьов

Leave a Reply