Днями, у Сновській центральній бібліотеці відбулася презентація книги Георгія Лепнюка «З невичерпних джерел Сновщини». Підтримати батька до бібліотеки завітала молодша донька автора – Наталія.
Старший брат Микола, сестра Наталія, друзі, колеги з народного аматорського колективу «Спадщина» та всі шанувальники творчості приєднались до заходу.
«Ця книга пронизана любов’ю, – зазначила директор ЦБС Ніна Мокросноп, – перша любов Георгія Трохимовича – це любов до своєї сімʼї (в якій народився та яку створив сам), друга – до рідного краю, до рідного с.Займище (мала Батьківщина автора) та до Сновщини вцілому. І третя любов – це творчість: слово і пісня».
Видання складається з трьох частин. Перший розділ – це загальні відомості про Сновщину, зібрані з різних історичних довідок, починаючи з 1750 року. Друга частина складається із власних матеріалів, які неодноразово друкувались у місцевій газеті «Промінь», та має назву «Про земляків – жартома і всерйоз». А для любителів світлин – розділ «Історія Сновщини в фотографіях».
Сам автор захоплено та жартівливо розповідав присутнім про своє життя (до речі Георгію Трохимовичу у березні наступного року виповниться 80), як народжувалась творчість та відповідав на запитання. Попри те, що Георгій Лепнюк працював в Казахстані 2 роки на цілині, 25 років військової служби (9 років в Німеччині та 16 років на Далекому Сході), все його життя було пронизане творчістю. Ще з юнацтва конспектував всі цікаві історії та всі записи дбайливо зберігав, самотужки навчився грати на баяні та завжди співав (гарний голос успадкував від матері). З 15 років співав в народному хорі с.Займище (засновник Василь Полевик). Ще тоді молоді таланти виступали не тільки в селах району, а й брали участь у районних, обласних та республіканських конкурсах та посідали призові місця. А згодом, коли Георгій Трохимович повернувся до рідного села, випадково зустрівся з Василем Полевиком. Результатом цієї зустрічі було створення фольклорного колективу «Спадщина». Так з 1991 року, з самого початку заснування, Георгій Лепнюк є найактивнішими учасником цього колективу.
Зустріч проходила в дружній атмосфері за чашкою чаю. Розповіді автора супроводжувалися піснями у власному виконанні та солістів колективу «Спадщина» під акомпанемент Леоніда Кореня, читанням ліричних зарисовок.
Георгій Лепнюк висловив вдячність за допомогу у написанні книги журналістці Марії Ісаченко, центральній бібліотеці, за надані світлини – працівникам Сновського історичного музею, голові районної організації ветеранів Людмилі Кравець та заступнику начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міськради Наталії Смоляк.
Наталія Добненко, начальник відділу культури і туризму, привітала автора видання, подякувала за подаровані книги всім бібліотечним закладам Сновської ОТГ та вручила йому пам’ятний сувенір.
Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи