» » Як подати електронну петицію до міської ради

Як подати електронну петицію до міської ради

Електронні інструменти громадської участі в наш час дозволяють  простим громадянам більш ефективно використовувати свої права. Адже, щоб поставити запитання владі, подати електронну петицію, взяти участь в обговоренні  або ініціювати самим обговорення проблемного питання не обов’язково приходити чи приїжджати до міської ради. Завдяки цифровим технологіям тепер достатньо зайти на офіційний сайт https://snovmr.gov.ua/   у рубрики «Запитання до влади», «Електронні консультації з громадськістю», «Електронні петиції»  і створити звернення чи електронну петицію.

Саме про подання Е-петиції до міської ради сьогодні на вулицях Сновська розповідали жителям громади представники  відділу організаційної діяльності, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю.

Електронна петиція це звернення громадян до органів державної влади та місцевих рад з вимогою розглянути важливе питання чи вирішити проблему. Відповідальність за зміст електронної петиції несе її автор (ініціатор). Зауважимо, що електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Як подати петицію:

Крок 1. На офіційному сайті Сновської міської ради зайдіть у вкладку «Електронні петиції», натисніть «Створити петицію».  Увійдіть на платформу Е-DEM за допомогою цифрового ключа чи ID-банку і заповніть спеціальну форму, вказавши прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора), адресу електронної пошти та викладіть суть звернення. Петиція оприлюднюється на сайті після перевірки юристами міської ради протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).

Крок 2. Зберіть протягом 60 днів з дня оприлюднення е-петиції не менше 100 електронних підписів на сайті за подану петицію.

Крок 3. Слідкуйте за результатами розгляду Вашої петиції. Розгляд е-петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації на сайті про початок її розгляду.

Крок 4.  Чекайте рішення Сновської міської ради або виконавчого комітету щодо Вашої е-петиції. Автор запрошується на засідання, де буде розглядатись його петиція.

Зауважимо, що жодні електронні  інструменти участі та онлайн-зустрічі не замінять живого спілкування, вони створені для зручності і економії часу жителям громади.

Нагадуємо, що двері кабінету міського голови та всіх працівників міської ради зажди відкриті для спілкування.

Інформаційна кампанія реалізується  в межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується  міжнародною організацією Глобал  Ком’юнітіз та фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та звʼязків з громадськістю міської ради