» » З В І Т старости Тур’янського старостинського округу Олександра  Артюшенка за роботу в 2020 році

З В І Т старости Тур’янського старостинського округу Олександра  Артюшенка за роботу в 2020 році

Згідно Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” я звітую  про те,  чим жив і над чим працював наш округ у минулому році.

За звітний період з письмовими та усними заявами  звернулись 690 громадян. Кожне звернення було розглянуто і, що відноситься до нашої компетенції, було  вирішено, інші були передані до виконавчого комітету та інших підрозділів міської ради. Всі звернення щодо надання матеріальної допомоги були розглянуті і всі жителі села, хто звертався, отримали матеріальну допомогу. За рік було видано 754 довідки, вчинено 35 нотаріальних дій,  115 жителям оформлена  субсидія на тверде паливо і скраплений газ. 31 громадянину оформлено пільгу. За 2020 рік зареєстрували місце проживання в с. Тур’я  21 чоловік, зняті з місця проживання 14 чоловік.

Станом на 01.01.2021 р. по  с. Тур’я, Мишине, Лука,Селище налічується 336 жилих дворів,  пустуючи        х – 271. По селах: Тур’я – дворів 322, населення – 767 чоловік, Мишине – 2 двори, 7 чоловік населення,  Лука – 6 дворів, 16 чоловік населення, Селище – 6 дворів,13 чоловік населення. Всього населення  складає 803 чоловіки.

Протягом 2020 року померло 18 чоловік, народилось 4 дітей. На території с. Тур’я  проживає 35 дітей дошкільного віку.

В підсобних господарствах утримуються 84 корови, 4 коней, 22 овечки, 13 кіз.

На території села працює шість торговельних точок, які обслуговують населення продовольчими товарами та товарами повсякденного попиту.

Працює на території старостату СБК, сільська бібліотека, там знаходиться рукопис книги нашої землячки Т.Г.Сірої «Святе, як хліб ,моє село».

В селі працює пересувне поштове відділення та наша місцева листоноша, яка на 2021 рік зробила підписки 398 примірники: Промінь – 117 примірники, Гарт – 88, Чернігівський вісник – 49. На зимовий період наша пошта переїздила до приміщення сільської ради, бо в поштовому приміщенні не було опалення, але в 2020 році опалення зробила наша листоноша Пушкар Н.М за свій рахунок ( хочеться звернути на це увагу).

На території нашої громади працюють 3 соціальні працівники, які обслуговують 37 одиноких та самотніх громадян. Також соціальні працівники надають допомогу в оформленні субсидій на тверде паливо всім жителям села. В минулому році силами соціальних робітників при допомозі наших односельців було заготовлено для Новоборовицького будинку –інтернату 450 кг картоплі та близько 220 кг інших овочів.

Два рази на рік, весною та восени, терцентр надає послуги пенсіонерам

приїжджаючи до нас в село – це  стрижка, ремонт одягу та взуття.

Скраплений газ доставлявся з Мени, але вони тимчасово не працюють та й ціна дуже велика – 450гр за балон.

На території села  проводиться закупівля молока: Куликівка – молоко, ціна за 1 л – 5 грн 50коп.

В селі  працює дільнична лікарня ветеринарної медицини,  проводяться відповідні профілактичні щеплення тваринам та інше. Ще працює в нас НВК, лікарська амбулаторія, Єлінське лісництво, про роботу яких хочеться трішки сказати. В Тур’янському НВК навчається 69 учнів, садочок відвідує 15 дітей, працюють 16 вчителів, 2 вихователі та 12 чоловік обслуговуючого персоналу. В зв’язку з пандемією СOVID 19 до штату НВК приєднався медичний працівник, який слідкує за температурою і станом всіх діток,а також всього персоналу школи. Від управління освіти на садочок було надано 15 новорічних подарунків.

Спонсорську допомогу з врученням всім діткам до 14 років новорічних подарунків надав нам наш підприємець- аграрій  Сорокін В.В.

Тур’янська сільська амбулаторія первинної медицини медико- санитарної допомоги налічує 5 чоловік персоналу. При амбулаторії працюють 5 ліжок денного стаціонару ,обслуговують населення 7 сіл в кількості 2095 чоловік. Кількість відвідувань до лікаря 478 чоловік. Проліковано на денному стаціонарі 258 чоловік, вдома -55.

У Єлінському лісництві працює 15 чоловік. За 2020 було зрубано рубок головного користування на площі 60,7 га і заготовлено продукції 17,903м куб. Рубки догляду на площі 261,6 га. Були проведені такі роботи як, освітлення 10,2га, прочищення 32,2 га, прохідна 35,1 га,  заготовлено 18,69 м. куб, санітарні рубки 180га, заготовили 3,437м куб, інші рубки 4га, заготовили 224 м куб. Проводилися також заходи по догляду за лісовими культурами.

Влітку було замінено огорожу  на кладовищі в с.Лука та частково на кладовищі в с.Мишине  . Матеріал наданий міською радою, а працювали самі жителі села. Також завдяки спонсорській допомозі Олександра Веселого, який надав матеріал, замінена повністю підлога в фойє адмінбудівлі с.Тур’я         та замінений штахетник біля адмінбудівлі.

Підсипка грунтових доріг зроблена по вулицям К.Железняк, І пров. Партизанський та вул.Заводська.

В грудні місяці до нашого села приїхала бригада, яка займається видаленням чагарників та аварійних дерев. На разі вони займаються розчисткою центрального кладовища.

Напередодні нового року в нашому селі була створена новорічна атмосфера, а саме біля будинку культури встановлена ялинка, прикрашена святковою ілюмінацією. Я дуже вдячний нашим депутатам, які допомагали нам у створенні цієї святкової атмосфери, а саме: Якубіну Олександру, депутату облради та Наталії Єфіменко, депутату Сновської міської ради.