» » Загальні збори громадян в с.Турʼя

Загальні збори громадян в с.Турʼя

 

4 квітня жителі с.Турʼя прийшли на сходи до сільського будинку культури заслухати звіт в.о.старости Тамари Мартиненко та обговорити хвилюючі питання селян.

У роботі загальних зборів взяли участь міський голова Олександр Медведьов, начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку міської ради Валентина Недвіга, депутат міської ради, редактор районної газети «Промінь» Олена Компанець, провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк.

Тамара Мартиненко проінформувала присутніх про виконану роботу за 2017 рік та ознайомила з планами соціально-економічного розвитку сільської громади на поточний рік.

Загалом Турʼянська сільська громада складається із 4 населених пунктів: Турʼя – 795 жителів, Мишине – 9, Лука – 9, Селище – 10. Працездатне населення – 248 чол., пенсіонери – 279, молодь до 30 років – 184, діти до 18 років – 101, з них дошкільнят – 33. У минулому році померло 29 чоловік, а народилась всього 1 дитина.

На території села розташована сільська лікарська амбулаторія, яка обслуговує населення 7 сіл. В Турʼянському НВК навчається 68 учнів, садочок відвідує 15 дітей. Торгівельне обслуговування населення здійснюється за допомогою 7 магазинів. Також на території сільської громади функціонують відділення поштового зв’язку, дільнична лікарня ветеринарної медицини, будинок культури, бібліотека.

«В бібліотеці знаходиться рукопис книги нашої землячки Т.Г.Сірої «Святе, як хліб, моє село». Люди із задоволенням читають рукопис і ми всі, турʼянці, дуже сподіваємось, що книга буде надрукована» – зазначила Тамара Миколаївна.

А ще одне з досягнень Турʼянської сільської громади – це зайняте перше місце у змаганнях «Краще спортивне село Чернігівщини».

Що ж до соціально-економічного розвитку села, це, насамперед, у 2017 році було реалізовано будівництво мереж вуличного освітлення вул. М’язя та частини вул. Партизанська  на суму близько 350 тис.грн., встановлено огорожу на кладовищі, видалено 6 аварійних дерев, зроблено 3 каркаси на колодязі, відремонтовано фасад приміщення поштового зв’язку та інше.

В.о.старости висловила щирі слова вдячності всім жителям нашої громади, хто не стоїть осторонь, а надає посильну допомогу у вирішенні різних питань. Перш за все, міській раді, депутату обласної ради Григорію Божку, директору ПСП «Прогрес» Вадиму Сорокіну, місцевому підприємцю Михайлу Ковалю, іншім приватним підприємцям та селянам, чиї оселі та прилеглі території завжди в гарному стані. Звернулась до присутніх з проханням подбати про благоустрій населеного пункту, кладовищ та не створювати стихійних сміттєзвалищ.

Міський голова Олександр Медведьов коротко ознайомив присутніх про виконану роботу в минулому році та наголосив на пріоритетних напрямках у 2018 році по с. Тур′я: будівництво мереж вуличного освітлення по вул. Сновській і вул.Перемоги, поточний ремонт асфальтового покриття вул.Лащенко та вул.Усіка, поточний ремонт Тур’янського будинку культури та бібліотеки, встановлення дитячого майданчика.

Перед присутніми виступили начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку міської ради Валентина Недвіга, редактор районної газети «Промінь» Олена Компанець.

Після цього відбулась бесіда у форматі «питання-відповідь». Селяни отримати роз’яснення з найбільш хвилюючих питань.

По закінченню зібрання міський голова подякував всім, хто прийшов на збори, за небайдужість до життя громади, привітав з наступаючим святом Пасхи та побажав щасливих Великодніх свят.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image