» » Загальні збори громадян в с.Єліне

Загальні збори громадян в с.Єліне

Незважаючи на несприятливі погодні умови, 15 лютого, 35 жителів прийшли до Єлінського сільського клубу, щоб обговорити хвилюючі питання життєдіяльності сільської громади. У роботі загальних зборів взяли участь секретар міської ради Наталія Самойлова, голова районної ради Ніна Кухаренко, директор ТОВ «Чернігівське Полісся» Володимир Жолобецький, депутат міської ради Віктор Фориш та провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради Олена Батюк.

Присутні заслухали звіт в.о.старости Леоніда Мороза. В своєму виступі він зазначив, що до Єлінської сільської громади входить 4 населених пункти, в яких проживає 254 чоловіки (с.Єліне – 216 чол.). Працездатного віку – 148 чоловік, дітей шкільного віку – 17 та 7 дошкільнят. За минулий рік народилась всього 1 дитина, а  померло 9 осіб.

На території сільської громади працюють клуб, бібліотека, фельдшерський пункт, поштове відділення, 2 магазини, філія Чернігівського історичного музею ім.Тарновського музейно-меморіальний комплекс «Лісоград».

У 2017 році багато уваги приділялось заходам з благоустрою. Спільними зусиллями влади та небайдужих мешканців громади був зроблений поточний ремонт в сільській бібліотеці, капітальний ремонт 8 колодязів, пофарбована огорожа протяжністю 500м. Окрім того, проводилось прибирання вулиць та кладовищ, впорядкування пам’ятників, обрізка гілок та інше.

Наприкінці виступу Леонід Мороз висловив щирі слова подяки трактористам  ТОВ «Чернігівське Полісся» Юрію Коротишу та Артему Омельяненко, які вчасно і якісно чистили дороги від снігу, директору Володимиру Жолобецькому, міському депутату Віктору Форишу та всім односельцям, які беруть активну участь у благоустрої села, а на завершення додав:

«На дворі весна, тож з настанням тепла необхідно всім нам привести в належний стан прибудинкові території, а організаціям території, які за ними закріплені. Вдячний всім за підтримку і розуміння».

Мешканці сільської громади озвучили ряд питань, які потребують першочергового вирішення, а саме: освітлення вулиць, ямковий ремонт доріг, підсипка  та грейдерування, чистка від снігу дороги до музейно-меморіального комплексу «Лісоград» (адже дуже важко працівникам в зимовий період діставатись до місця роботи). А ще не абияке занепокоєння викликають старі, в аварійному стані стовпи ліній електропередач та старий шкільний автобус.

Перед присутніми виступила секретар міської ради Наталія Самойлова та надала роз’яснення на хвилюючі питання селян.

«Наша громада дуже молода, їй всього 1 рік, до складу якої увійшли всі 24 сільські ради, а це 56 сіл. На жаль, так склалося, що в минулому році Єлінська сільська громада отримала найменше коштів, але вже на цей рік заплановано: вуличне освітлення по вул.Покровській в с.Єліне, ремонт свердловини для обслуговування пожежного гідранта, облаштування автобусної зупинки при в’їзді в село» – зазначила Наталія Володимирівна.

Вона подякувала всім присутнім які прийшли на збори, не дивлячись на складні погодні умови, за підтримку і взаєморозуміння та запевнила влада буде дослуховуватись до проблем селян і поступово вирішувати всі важливі питання.

По завершенню зборів селяни мали змогу поспілкуватись з директором ТОВ «Чернігівське Полісся» Володимиром Жолобецьким, який ознайомив з планам на майбутнє щодо використання орендованих земель. Довів до відома громадян, що наразі за оренду паїв товариство з обмеженою відповідальності готове платити 6 відсотків, а також безкоштовно переоформлювати спадщину з подальшим укладанням договору оренди. Наостанок додав, що у зв’язку з розширенням виробництва, потрібні будуть робітники, якщо є бажання працювати – звертайтесь.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply