» » Заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Напередодні Дня пам’яті та примирення і відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 5 травня, до Сновського краю завітав голова обласної ради Ігор Вдовенко. Разом з міським головою Олександром Медведьовим, його заступником Сергієм Силенком та керівником районної ветеранської організації Людмилою Кравець відвідали учасників бойових дій, інвалідів війни І групи – Парасковію Попову, Петра Солодовника та Марію Цап. Очільник представницького органу Чернігівщини висловив землякам, які пройшли вогняними шляхами тієї жорстокої війни, щиру вдячність за відвойовані мир і свободу та на знак вшанування подвигу та звитяги ветеранів вручив відзнаки Президента України та обласної ради.

8 травня, з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни,  вже третій рік поспіль, в Україні відзначають День пам’яті та примирення.

В цей пам’ятний день  міський голова Олександр Медведьов, його перший заступник Іван Орда, секретар міської ради Наталія Самойлова, голова райдержадміністрації Валерій Радібеда, його заступник Володимир Карпенко, голова районної ради Ніна Кухаренко спільно з районним військовим комісаром, представниками районної ветеранської організації та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим солдатам в роки Другої світової війни в центральному парку міста та до місця поховання невідомого солдата на території Свято-Миколаївського храму, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Цього ж дня, керівництво Сновської об’єднаної територіальної громади відвідали учасників бойових дій та ветеранів Другої світової війни за місцем проживання, привітали зі святом Перемоги, передали вітальні листівки від голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча та голови обласної ради Ігоря Вдовенка, вручили ювілейні медалі та подарунки.

У свою чергу ветерани поділились із гостями своїми спогадами про важкі випробування на фронтах та в тилу, післявоєнну відбудову. Незважаючи на свій поважний вік, ветерани і сьогодні демонструють активну життєву позицію, оптимізм, силу духу і щиро прагнуть, щоб на українській землі якнайшвидше запанував мир.

З подарунками та словами вдячності ветеранів сільських населених пунктів району відвідали в.о.старост.

9 травня, з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбулася святкова хода вулицями міста. Очільники міста та району, громадських організацій та громадськість району поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим солдатам в роки Другої світової війни в парку та лісопарку міста.

По традиції, в міському лісопарку відбувся мітинг-реквієм. Під час зібрання з вітальною промовою до присутніх звернулись голова райдержадміністрації Валерій Радібеда, міський голова Олександр Медведьов, районний військових комісар Ігор Батюк.

В своїх виступах представники району привітали присутніх зі святом Перемоги, висловили слова глибокої вдячності та поваги ветеранам, вчинок яких є безцінним і вічним. З нагоди 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні очільники району та міста вручили Почесні Грамоти присутнім ветеранам та учасникам АТО.

Благочинний церков УПЦ МП отець Павло відправив поминальну літію за померлими захисниками.

Leave a Reply