Гаряче обговорювалося питання благоустрою та торгівлі продуктами у спеку на центральному базарі. Адже ринок – це своєрідна візитівка Сновщини: у неділю сюди йдуть і їдуть не тільки жителі з нашого району, а й далеко з-за його меж, навіть з Білорусі. Тож хотілося щоб територія Коржівського була впорядкованою. На засідання запросили директора підприємства райспоживспілки «Коопзаготпром» Людмилу Россол, яка відповідає і за Коржівський ринок. Вона поінформувала, що станом на 1 червня ц.р. ринок приніс збиток у сумі 10 тисяч гривень через те, що площа його велика, земельний податок також, а продавців все меншає. У штаті ринку працює всього три особи, сторожа нема. «Ми не несемо відповідальність за товар, залишений на ринку на ніч, лише надаємо торговельну площу, за яку і збираємо платню», – зазначила Людмила Анатоліївна. Щодо його благоустрою, то позитивом є розпочатий з 20 червня демонтаж аварійних дерев’яних торговельних навісів і встановлено перший відкритий кіоск з метало профілю. Роботи будуть продовжуватися за наявності коштів. Член громадської ради Віктор Єрмоленко, який має власну торговельну точку на ринку, рекомендував також встановити на ринку кілька урн для сміття: «Так територія буде охайніша і прибирати її буде легше. А ще треба вирішити, щось з калюжами, які утворюються під ногами покупців під час дощу та освітленням ринку». Причому він погодився співпрацювати з керівництвом ринку і допомагати наводити там лад разом з іншими продавцями. У зв’язку з тим, що антимонопольний комітет не дозволяє піднімати розцінки на послуги ринку, а грошей не вистачає для його утримання, то Людмилі Россол члени громадської ради рекомендували запровадити практику зборів благодійних внесків на ринку від торговельників з іншої місцевості, як це роблять, наприклад, лікарні.
Також було порушене питання про контроль за торгівлею на ринку продуктами без холодильників у теплу пору року. Всі зауваження та пропозиції Людмила Россол взяла до відома і пообіцяла у співпраці з продавцями їх виконувати.
Своєрідним продовженням теми стала доповідь інспектора з праці міськради Валентина Сігути. Він прозвітував за свою роботу на посаді з жовтня минулого року, зазначивши, що за цей період було здійснено комісійні інспекційні відвідування та інформаційні заходи серед різних суб’єктів господарської діяльності щодо дотримання ними трудового законодавства про працю. Останній комісійний, профілактично-інфоромаційний захід проводився на ринку. Як виявилося, не всі власники бізнесу оформляють трудові договори з найманими працівниками у рамках законодавства. Загалом за час діяльності відповідних сумісних (комісійних) відвідувань на грубих порушників накладались фінансові та адміністративні штрафи на загальну суму біля одного мільйона гривень.
Цікаву ситуацію вияв аналіз сплати акцизного збору (5%) за торгівлю алкоголем і тютюновими виробами. Приміром, за минулий рік магазин у невеликому селі сплатив аж 93 тисячі такого податку, а от одне постійно діюче міське кафе – майже у 20 разів менше. Кошти від акцизу наповнюють бюджет громади. Тож і надалі інспектор триматиме на контролі питання наявності патентів, ліцензій та ведення касових операцій, щоб наповнювати скарбницю ОТГ на підставі додаткових повноважень, рішення виконавчого комітету міської ради №131 від 09 листопада 2018 року.
Наступну проблему на засідання порушив член громадської ради Михайло Хомчук – про виділення земельних ділянок для будівництва у Сновську.
За інформацією Лариси Мартиненко, Голови громадської ради при Сновській РДА
Leave a Reply