» » Земельні конфлікти

Земельні конфлікти

Боротьба селян за землю – споконвіку постійне болюче питання для всіх українців. А за всі роки незалежності особливо гостро воно постало зараз, коли в Україні вводиться ринок сільськогосподарської землі. Не виключенням стало і Сновська громада.

30 червня міський голова Олександр Медведьов зустрівся з людьми, які обробляють городи вздовж об`їзної дороги за Сновськом.  Назріла конфліктна ситуація: землі ці належали Сновській (Брецький) сільскій раді, згодом їх розпаювали і роздали людям, які оформили ці земельні наділи у 2000-х роках у власність.

До цього у 1996 році рішенням виконавчого комітету Щорської міської ради земельні ділянки були надані жителям міста у тимчасове користування для ведення індивідуального городництва. Більшість з них не оформлюючи документи на землю і до цього часу користується цими ділянками, вирощуючи картоплю, зернові, городину.

Нинішні законні власники цих ділянок  – власники паїв, передали їх в оренду ТОВ «Гетьманське», яке планує обробляти землі біля об’їзної дороги і сплачувати гроші людям за оренду. Отже фактично тут пасовище для корів та городи одних жителів Сновська, а за Публічної кадастровою картою України та документами – землі належать пайовикам, тобто зовсім іншим особам. Як тепер жителям Сновська не залишитися без своїх городів?

Розібратися в ситуації і поговорити з людьми також приїхали перший заступник міського голови Павло Мірошниченко, заступник міського голови Сергій Силенок,  начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку Валентина Недвіга та керуючий ТОВ «Гетьманське» Віталій Пискун.

За кадастровою картою в цьому районі залишилося майже 22 га земель запасу. У ході розмови міський голова запевнив, що міська рада буде намагатися зробити все, щоб городи на цих не витребуваних ділянках ніхто не забрав, але все одно, відповідно до законодавства України,  на них потрібно оформлювати кожному право власності і отримувати документ. А як варіант з тими городами, які нині знаходяться на людських паях, будуть проведені перемовини щодо виділення орендатору рівнозначних ділянок в іншому місці.

Результати розмови з власником ТОВ «Гетьманське» та землевпорядниками вирішили озвучити через тиждень – 7 липня  на цьому ж місці.

Вчора зустріч міського голови  з власниками городів та корів щодо роз’яснення наболілого земельного питання  відбулася.

Олександр Медведьов повідомив, що перемовини з власниками ТОВ «Гетьманське» проведено  і було досягнуто компромісу. Городи залишаються людям, переорювати їх сільгосппідприємство не буде. Також домовилися, що для пасовища корів залишається смуга вздовж об’їзної дороги шириною 100 метрів.

Ця ситуація – лише початок.

Люди говорили про землю, дивлячись на поле в бік села Сновське, а в цей час за їхніми спинами через дорогу інші містяни обробляли свої городи. Які теж, до речі, у переважній більшості, не оформлені! І незабаром може виникнути питання щодо права власності на ці ділянки.

Поки вирішували ситуацію з городами поблизу об’їзної, виникло друге питання  – чи не заберуть у населення городи під Михайлівкою, де поряд обробляє землі ПСП «Сновський» (Сергій Скоробогатько). Керівництвом міської ради було досягнуто домовленості з орендарем, що землі під цими городами він переорювати не буде.

Конфлікти вирішено. Проте як не крути, а на землю потрібно мати документ, просто слів «що я тут 20 років город обробляю» для законодавства недостатньо і правий той, хто має на руках Державний акт на землю. Звичайно, це процедура платна, але ж земля буде вашою власністю і тоді ніхто не зможе її забрати.

А ще ж у громаді є і по селах у кожного городи. І більшість тих, хто їх обробляє, теж не мають Державних актів на землю.

За роз’ясненнями щодо оформлення земельних ділянок у власність можна звернутися у відділ земельних відносин та агропромислового розвитку міської ради (м.Сновськ, вул.Незалежності, 19, каб. 14).

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Сновської міської ради