» » Зменшується фінансування з державного бюджету на боротьбу з пожежами

Зменшується фінансування з державного бюджету на боротьбу з пожежами

25 лютого  відбулася нарада за участю міського голови Олександра Медведьова, голови райдержадміністрації  Валерія Радібеди та заступника начальника управління ДСНС України у Чернігівській області Олександра Нагуло з питань забезпечення пожежної та техногенної безпеки та підвищення рівня реагування на надзвичайні ситуації в Сновському районі. Олександр Нагуло зазначив, що в цьому році значно зменшується фінансування на гасіння пожеж з державного бюджету, особливо таких, як пожежі торфовищ на Сновщині. Отже практично боротьбу з вогнем хочуть перекласти на плечі громад і кошти треба шукати на місцях.

Олександр Медведьов зазначив, що посильну допомогу міська рада під час гасіння пожеж надавала: часткова закупляли дизпаливо,  розміщували  для проживання зведений загін пожежних  та забезпечували його харчуванням на весь період перебування на Сновщині. Надавали свої трактори та бочки і приватні підприємці.

У минулому році з бюджету Сновської міської ради виділено 63 тис.грн для потреб 8 ДПРЧ (м.Сновськ). За ці кошти, зокрема, було придбано 10 панорамних масок, генератор, мотопомпу, засоби рятування людей на воді, три комплекти захисного одягу пожежного.

Також для забезпечення заправки водою пожежних автомобілів за кошти міської ради (а це понад 100 тис. грн.) в минулому році було викопано пожежні водойми у селах В.Щимель та Заріччя.

Окрім роботи пожежної державної  частини у Сновську, ставиться наголос на необхідності утримання додатково в селах громади пожежних автомобілів і робітників, закріплених за ними.

– На баланс міської ради передано 5 пожежних автомобілів з колишніх сільських рад, деякі вже залучалися на гасіння пожеж. Ми перевіримо їх технічний всіх стан, гуму, акумулятори, рукави тощо і будемо закуповувати все, що необхідно для того, щоб автомобіль був готовий до виїзду на пожежі, – поінформував Олександр Медведьов.

Олександр Нагнуло пообіцяв передати пожежне авто, що було у використанні, для Тур`ї, за умови, якщо за рахунок міської ради буде збудовано теплий гараж, та будуть прийняті в штат три працівники, що будуть цілодобово чергувати і виїжджати на виклики гасити вогонь.

У ході розмови було вирішено організувати навчання для працівників з сіл, які обслуговують ці авто, адже вони не є професійними пожежними.

Валерій Радібеда  зазначив, що велику увагу треба приділяти роз’яснювальній роботі серед населення щодо небезпеки випалювання трави, а також провести роботу, що у випадок пожежі кожен житель громади не повинен стояти осторонь лиха, а має надавати посильну допомогу, як це було колись.

Наразі проходять сходи сіл, тож було вирішено запрошувати на збори  пожежних, щоб вони інформували населення про важливість  оперативного реагування на займання, щоб уникнути людських жертв  і матеріальних збитків,  про необхідності дотримання правил пожежної безпеки, а також про застосування санкцій щодо їх порушення.

Участь у засіданні взяли також начальник 2-го державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України у Чернігівській області (м.Корюківка) Олександр Мотчаний та т.в.о. начальника Сновського районного сектору управління ДСНС  Роман Силенко.

Також на зібранні торкнулися питання місцезнаходження та стан укриттів на території району.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради