» » Звернення міського голови Олександра Медведьова

Звернення міського голови Олександра Медведьова

Шановна громадо! Дорогі земляки!

Після виходу скандального відео від журналістів ЧЕline про роботу міської ради я не можу не звернутися до вас з коментарем з цього приводу.

Як і відеозвернення начальника сектору з надзвичайних ситуацій міської ради я розцінюю це як спробу дестабілізації в громаді в умовах воєнного стану, нагнітання панічних настроїв та заклики до зміни конституційної влади. Зараз, коли країна воює, необхідно об’єднуватися разом, бути згуртованими у роботі та виваженими у прийнятті рішень, толерантними один до одного, адже поки в країні війна – маємо ефективно використовувати наявні ресурси і об’єднатися для вирішення спільних нагальних питань.

Журналісти ЧЕline не намагалися взяти офіційний коментар міської ради з озвучених питань. У своєму відео не надали жодного конкретно підтвердженого факту зловживання владою.

А зараз по черзі…

 Купівля авто для ЗСУ набула найбільшого розголосу. Дійсно, працівники міської ради, яким довірили за зібрані кошти купити авто для ЗСУ, не надали ніяких підтверджуючих документів щодо вартості авто, не змогли надати пояснення та конкретні відповіді на питання, що були озвучені на загальних зборах колективу, які ініціював я, як голова ради, аби розібратися в ситуації. Їх вчинок обурив мене особисто і увесь колектив. Неодноразово, в т. ч. і на загальних зборах колективу, я особисто заявляв, що хлопці мають бути звільнені з роботи, і на їх місці я б написав особисту заяву на звільнення.  Звільнення необхідно проводити у правовому полі. Троє фігурантів справи відразу після зборів пішли на лікарняний, під час якого роботодавець не  має права звільняти працівників. На сьогоднішній день двоє працівників відділу благоустрою, які закрили лікарняні, звільнені за згодою сторін. Начальник відділу благоустрою – матеріально відповідальна особа, буде звільнений після передачі матеріальних цінностей, про що вже підписано моє розпорядження. Начальник юридичного відділу буде звільнений 09 лютого (з метою присутності на сесії), про що також є моє розпорядження.

Збори громади і публічне звітування. Збори громадян і сходи сіл нині скасовані через  введення воєнного стану в Україні. Але щорічно звіт про роботу міської ради оприлюднюється на офіційному сайті Сновської міської ради, на офіційній сторінці Сновської міської ради у Фейсбук, на Ютуб-каналі Сновської міської ради. Усі бажаючі можуть з ним ознайомитися і поставити свої запитання у коментарях чи в рубриці «Запитання до влади» і я завжди на них відповідаю. Також двері мого кабінету відкриті для всіх громадян. Я завжди готовий з усіма зустрітися і вислухати кожного, допомогти у межах своєї компетенції вирішити проблеми. До мене щодня на прийом приходять люди, незалежно від днів та годин прийому.

Щодо ситуації з випилюванням дерев біля автошляхопроводу. Міська рада ніяких дозволів на це не давала. Цим питанням зараз займаються правоохоронні органи. Саме вони мають дати правову оцінку діям працівників міської ради. І якщо будуть доведені факти зловживання, то винні обов’язково мають бути покарані.

Про дрова.  У 2023 році державної субвенції на дрова, яка була минулого року, не було. Цьогоріч допомога надавалася благодійниками незахищеним верствам населення, тому вони самостійно займалися розподіленням та організацією доставки дров.

Дороги. Сновська міська рада за рахунок бюджету громади щорічно здійснює частковий ремонт  доріг комунальної власності з твердим покриттям та грейдерує ґрунтові дороги, у зимовий період чистить їх від снігу.  За 2023 рік саме на очищення вулиць від снігу пішло  549,8 тис. грн. Займається цим наше комунальне підприємство ЖЕД, яке чистить всі дороги в місті та кількох селах. Для розчищення вулиць у віддалених від центру громади селах, ЖЕД укладає угоди субпідряду з приватними підприємцями. Щодо розчистки автошляхів між населеними пунктами, то це траси державного або обласного підпорядкування і розчищати та ремонтувати їх мають обласні служби. Але міська рада і старости завжди на зв’язку з Службою відновлення та розвитку інфраструктури (раніше – Служба автомобільних доріг), весь час турбуємо їх (звертаємося, телефонуємо), якщо є проблема з ремонтом мостів та доріг, розчисткою снігу, ожеледицею. Цієї зими дороги комунальної власності чистилися вчасно, працівники ЖЕД працювали часто по 16 годин на добу, за що їм окрема вдячність.

 Проблема транспортного сполучення гостро стоїть на території не лише Сновської громади, а по всій області. Сновська міська рада не  має у підпорядкуванні комунального підприємства, яке би надавало транспортні послуги населенню. Приватні перевізники з огляду на безпекову ситуацію у прикордонних селах та нерентабельність рейсів не виявляють бажання обслуговувати дані напрямки.

Як вихід із ситуації, до повномасштабного вторгнення міська рада мала досвід запровадження рейсів на замовлення автотранспортом Управління освіти за попередньо складеними старостами списками. Це єдиний варіант, який на сьогодні ми пропонуємо старостам.

 Стосовно закриття центрів обслуговування різних організацій, які не підпорядковані міській раді, як то газова служба, РЕМ, поштові відділення, відділення банків та ін. Ці рішення приймалися безпосереднім керівництвом відповідної організації з  огляду на територіальну реформу та особисті плани оптимізації мережі відповідного підприємства. І це тенденція не лише на Сновщині, а загалом по всій країні. Сновська міська рада неодноразово направляла листи-звернення, які підтримували депутати на сесійних засіданнях, з проханням врахувати думку місцевого населення та залишити у нас представництва.

Для вирішення таких проблем нам, зокрема, вдалося досягти домовленості з представниками Приват Банку про обслуговування клієнтів у Сновську один раз на тиждень по середах.

Неодноразовими зверненнями, особистими візитами таки добилися права надавати послуги ДРАЦСу в громаді. Після трьох місяців «війни» з різними державними інституціями ми таки домоглися права надавати послуги в нашому ЦНАПі. Нашу практику запровадження цих послуг взяли на озброєння інші громади.

Маємо надію що після завершення будівництва нового ДІЯ.Центру нам вдасться запустити роботу паспортного столу у Сновську.  Адже договором передбачено дороговартісне обладнання для цього виду послуг.

 Закриття закладів освіти. Це абсолютно неправдива інформація, адже за час існування громади було закрито лише один заклад освіти – Гірську школу у   2021 році через відсутність учнів.

Гуманітарна допомога.  Ми співпрацюємо з багатьма гуманітарними фондами, які самі диктують умови видачі гуманітарної допомоги та категорії населення. По всім їм є сувора звітність. І самі фонди ретельно все перевіряють, адже це в першу чергу їх репутація. Роздачу гуманітарної допомоги обов’язково контролюють представники фондів, а частіше самі займаються видачею.

Щодо Червоного хреста і гуманітарної допомоги по 50 грн., можу додати коментар, що волонтер Червоного хреста приходила до міської ради (без гуманітарної допомоги, а з метою розповсюдження благодійних квитків) з проханням підтримати організацію та придбати благодійний квиток за 50 грн. Я особисто квиток придбав, але ніякої благодійної допомоги не отримував. В приміщенні, де волонтери Червоного хреста роздають допомогу, пропонують придбати такі самі квитки.

Хочеться наголосити, що про будь-які зловживання посадовими особами,  працівниками міської ради, волонтерами, мають повідомлятися відповідні правоохоронні органи. І саме вони мають давати правову оцінку. На сьогоднішній день відкрито кримінальні провадження по міській раді. Ми співпрацюємо з правоохоронними органами щодо виявлення неправомірних дій. Я зацікавлений у найскоріших висновках і покаранні винних, якщо провина буде доведена. На сьогоднішній день по жодному факту немає офіційного висновку. Давайте дочекаємося результатів розслідувань, а потім будемо клеїти ярлики винуватості.

В 2023 році, незважаючи на виклики війни, нам вдалося затягнути декілька десятків  мільйонів  грантових та благодійних коштів в громаду. Підриваючи неправдивою та відверто образливою інформацією імідж міської ради, ми підриваємо авторитет самоврядування, авторитет громади. І тоді вже питання – хто захоче співпрацювати зі «скандальною»  громадою і вкладати в неї кошти? Тобто виходить, що для деяких – чим гірше, тим краще? Але ж нам всім тут жити! Я вже не вперше заявляю, що досяг пенсійного віку і не братиму участі у виборах, але дуже хочу, аби на зміну прийшла достойна людина. І щоб про громаду говорили з гордістю та повагою.

 

І наостанок, всі знають, що двері мого кабінету завжди відкриті. Я не ховаюсь від людей, готовий до співпраці та дієвих пропозицій. Не було жодної людини, якій би було відмовлено в прийомі. Мій номер телефону не знає лише лінивий. Але, на жаль, не всі хочуть отримати відповіді на питання, відповіді чесні і офіційні. Бо це не потрібно, а потрібна грязь і бруд. Ще раз наголошую – звертайтесь, питайте, особисто, на сайті, на офіційній сторінці.

Хочу закликати всіх – не нарікати, а вносити конкретні обґрунтовані пропозиції, брати відповідальність за спільне вирішення проблем, не здіймати ґвалт,  не апелювати неперевіреними фактами, не ображати і не звинувачувати без конкретних фактів та доказів і якщо критикувати, то конструктивно.

З вірою в ЗСУ та Перемогу!

Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ

Відеозвернення