» » Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом Українського народу

Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом Українського народу

 Верховна Рада України ухвалила Звернення до міжнародних організацій та парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом Українського народу.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук прокоментував Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу»,  прийняту сьогодні на пленарному засіданні.

Він нагадав, що цього року вшановуватиметься трагічна для українського народу дата – 90-ті роковини Голодомору 1932-33 років.

«Тоді тоталітарний, комуністичний режим задумав та реалізував злочин – винищення мільйонів українців голодом.

Минулі злочини не мають повторюватись. Як і геноцидна політика, яка сьогодні здійснюється російською федерацією в Україні. Бо методи агресора тоді і зараз – однакові»,— наголосив на головній меті прийнятого документу Голова Парламенту України.

Зокрема, за його словами, ухваленою Постановою Верховна Рада України звернулась до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу, адже на сьогодні, крім Українського Парламенту, лише 17 держав-членів ООН зі 195 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років саме геноцидом.

«Ми мусимо відновити історичну справедливість. Мусимо привернути увагу світу до трагедії та усвідомлення паралелей між подіями 90-річної давнини та геноцидом українців, який намагається реалізувати росія у нинішній неспровокованій війні проти нашого народу», — підкреслив Руслан Стефанчук.