» » Звіт про роботу відділу юридичної, аналітичної роботи та з питань праці Сновської міської ради за 2020 рік

Звіт про роботу відділу юридичної, аналітичної роботи та з питань праці Сновської міської ради за 2020 рік

У відділі протягом звітного періоду працювали головний спеціаліст Алла Кононенко, провідні спеціалісти Лілія Терещенко, Марина Апецько та інспектор з праці Валентин Сігута на чолі з начальником відділу Владиславом Уманським.

І. Претензійно-позовна робота.

У продовж 2020 року відділом здійснювалось представництво інтересів Сновської міської ради та її виконавчих органів у 122 судових справах, які розглядались у цивільному, адміністративному, господарському та кримінальному провадженнях. З них земельні спори – 40 справ, майнові спори – 26, справи окремого провадження – 56.

Серед загальної кількості судових справ пов’язаних з відрядженням, слід виокремити актуальні для територіальної громади:

  • Корюківським районним судом розглянуто 1 справа;
  • Городнянським районним судом – 3 справи;
  • Новозаводським судом м.Чернігів  – 2 справи.

 

ІІ. Розгляд заяв, звернень, скарг, що подавались суб’єктами звернення, у порядку відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

За вказаний період юридичним відділом Сновської міської ради розглянуто 56 письмових звернень, на які у відповідності до вимог закону надано обґрунтовані відповіді.

Скарги до інших органів від громадян на незаконні дії посадових осіб міської ради, на розгляд не надходили.

Крім того, посадовими особами відділу, щоденно (у робочий час) надаються усні консультації громадянам з приводу роз’яснення норм діючого законодавства, які виникають у повсякденному житті і пов’язані з роботою органів місцевого самоврядування.

 

ІІІ. Розгляд запитів на публічну інформацію, що були подані запитувачами відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

За вказаний період юридичним відділом спільно з відділами та управліннями виконавчого комітету Сновської міської ради опрацьовано 12 запитів на доступ до публічної інформації, які в залежності від його характеру були задоволені чи скеровані до інших органів.

 

IV. Правова оцінка та погодження локальних документів.

У 2020 році, юридичним відділом опрацьовано та погоджено:

1) 122 рішень виконавчого комітету Сновської міської ради;

2) 447 рішень Сновської міської ради;

3) 232 розпорядження Сновського міського голови.

Відділом розроблено 1 положення, 3 програми, 7 розпоряджень, 16 проектів рішень.

Надано 28 відповідей та запитів до інших служб, органів, підприємств, установ та організацій.

Комісією з питань обстеження матеріально-побутових умов складено 36 актів, комісією з встановлення фактичного місця проживання – складено 224 акти.

 

V. Розгляд справ про адміністративні правопорушення.

За минулий рік, відділом під час проведення комісій про адміністративні правопорушення прийнято рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності 8 осіб, сплачено коштів на користь міської ради на сумму1955 гривень.

 

VI. Додержання законодавства про працю.

Інспектор з праці міської ради прийняв участь у 15 інспекційних відвідуваннях щодо дотримання законодавства про працю. За вказаний період за грубе порушення роботодавцями законодавства про працю до міського бюджету було зараховано адміністративних штрафів на загальну суму 106 000 грн. Окремим суб’єктам підприємницької діяльності на перший раз було винесено офіційне попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Крім того, юридичним відділом Сновської міської ради систематично ведеться робота з наступних напрямків:

  • виконання плану заходів з реалізації засад Державної антикорупційної політики;
  • відстеження результативності регуляторної політики;
  • супроводження діяльності тендерного комітету при виконавчому комітеті Сновської міської ради;
  • надання правової оцінки договорам, які укладаються Сновською міською радою (803 договори та 93 додаткові угоди);

Працівники юридичного відділу входять до складу 15 комісій утворених при міській раді та структурних підрозділів, які діють відповідно до чинного законодавства.

Відомості про вчинення кримінальних правопорушень стосовно посадових осіб Сновської міської ради до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 2020 року не вносилися.