» » Звіт старости Анатолія Бондаренка про роботу у 2020 році у Тихоновицькму старостинському окрузі

Звіт старости Анатолія Бондаренка про роботу у 2020 році у Тихоновицькму старостинському окрузі

На сьогоднішній день на території сіл Тихоновичі та Слава проживає :

  с.Тихоновичі с.Слава Разом
зареєстрованих осіб 539 10 549
тимчасово відсутніх 29 1 зо
тимчасово проживаючих 27   27
Кількість домогосподарств 193 4 197
За віком:      
 в т.ч. дітей дошкільного віку 8 1 9
дітей шкільного віку 76 76
осіб працездатного віку 257 2 259
працюючих осіб 146 1 147
громадян пенсійного віку 195 8 203
учасників війни 10 1 11
учасників ЧАЕС 4 4
афганців 5 5
учасники бойових дій

 

Протягом 2020 року в с. Тихоновичі померло 11 чоловік, народилось 1 немовля.

Загальна кількість об’єктів погосподарського обліку – 197 одиниць. Площа земельних ділянок у цих господарствах 369,04 га, з них – 64 га – для будівництва і обслуговування житлового будинку і 292,85 га – для ведення особистого селянського господарства.

Станом на 01 січня 2021 року жителі сіл Тихоновичі, Слава в своїх господарствах утримують: ВРХ – 160 гол., корів – 149гол., свиней – 151, кіз – 16, овець – 5, коней – 22. Мають у користуванні 28 тракторів всіх видів, 1- зернозбиральний комбайн, 1картоплекопалка.

Основним джерелом доходів жителів сіл Тихоновичі та Слава як і інших селах, залишаються доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції, ведення особистого селянського господарства, вирощування картоплі та овочів, здачі молока та сиру заготівельникам, за рахунок отримання пенсій, одержання виплат малозабезпечним сім’ям, субсидій та компенсацій на тверде паливо, природній та скраплений газ.

Робота сільської ради в минулому році це — уточнення інформації в погосподарських книгах, вчинення нотаріальних дій, ведення військового обліку, робота з різними установами та організаціями, видача довідок різноманітного характеру (в 2020 році видано 289 довідок), надання іншої документації, оформлення компенсації на тверде паливо та скраплений газ, оформлення субсидій для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива, природного газу .

Минулого року на особистий прийом до в.о.старости надійшло 167 заяви. Сільська рада старається об’єктивно і вчасно розглядати заяви, перевіряє викладені на них факти, приймаються рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечується їх виконання.

На території села Тихоновичі на сьогоднішній день функціонують: представництво Сновської міської ради (колишня сільська рада), на даний час це – Тихоновицький старостинський округ №17 села Тихоновичі (староста Тихоновицького старостинського округу Бондаренко Анатолій Миколайович), сільський будинок культури, сільська бібліотека, працюють два соціальні робітника, які обслуговують 23 самотніх громадян, Тихоновицький ФП (два рази на місяць прийом жителів проводить сімейний лікар Турянської медамбулаторії Цуприк В.О.), Тихоновицьке лісництво, СВК «Райдуга», ветеринарна дільниця, пересувне поштове відділення приїжджає до села у вівторок та суботу. Послуги поштовиків в основному задовольняють жителів села.

Село Тихоновичі – одне з найвіддаленіших від центру громади, відстань до якого 26 км. Двічі на тиждень курсує маршрутка приватного підприємця до села Тихоновичі.

Протягом 2020 року постійно проводились роботи з благоустрою населеного пункту. Підтримується порядок в центрі села, біля кладовищ, прилеглої території біля пам’ятника та обеліска загиблим воїнам в роки війни 1941-1945 років. За допомоги Сновської міської ради минулого року було здійснено видалення аварійних дерев – 9 ясокорів, які становили явну загрозу. Проведена підсипка грунтових доріг по вулицях Шевченка та Гагаріна. Встановлено п’ять ліхтарів сонячних батареях.

Осередком культури і дозвілля у нашому селі є сільський будинок культури. Протягом минулого року в зв’язку з карантинними обмеженнями заходи державного та місцевого значення майже не проводились. Приміщення сільського будинку культури було пофарбовано.

В селі працює чотири приватні магазини (приватного підприємця Пікуса Валентина Володимировича, Тебенко Леоніда Олексійовича, Десятниченко Катерини Миколаївни). В магазини через день завозиться хліб та хлібобулочні вироби. Асортимент товарів повністю задовольняє потреби жителів села, продаються всі необхідні людям продукти харчування та товари повсякденного попиту. При потребі люди роблять закази на потрібні товари і їх привозять.

В поточному році при підтримці Сновської міської ради плануємо зробити:

 1. Ліхтарі на сонячних батареях
 2. Ремонт грунтових доріг
 3. Ямковий ремонт доріг з асфальтним покриттям
 4. Валка аварійний дерев 2 ясокори, 8 лип,
 5. Огорожа трьох кладовищ.
 6. Огорожа у центрі села.

 

На території сіл Іванівка, Софіївка, Глибокий Ріг проживає 210 жителів . За 2020 рік померло 4 наших жителів , народилась одна дитина.

На території округу знаходиться 83 домогосподарства. Функціонує один ФАП, один магазин, бібліотека. По селах Софіївка та Глибокий Ріг організовано виїзну торгівлю .

За 2020 рік надійшло 56 звернення від громадян та організацій . В основному питання викладені в зверненнях стосувались пенсійного забезпечення, надання субсидій та державних допомог, земельні питання Основним джерелом доходів жителів населених пунктів Софіївка, Іванівка та Глибокий Ріг залишається доходи отримані від реалізації сільськогосподарської продукції. Не одноразово обговорювалось проблема ціни за здане молоко, яка на даний час є досить мізерною.

В минулому році проводились роботи з надання допомоги жителям по оформленню субсидії . В цьому році роботи будуть продовжені.

На території округу в минулому році проводились роботи з благоустрою території, ремонту пам’ятників загиблим воїнам, автобусних зупинок .

Проводилась робота по укріпленню дамб, видалення аварійних дерев на кладовищі в с. Глибокий Ріг, встановленню вхідних дверей в адмінбудівлі в с. Іванівка . Взимку проводилось розчищення доріг від снігу .

 

На сьогоднішній день на території сіл Гута-Студенецька та Сальне проживає :

  с.Гута с. Сальне Разом
зареєстрованих осіб 142 16 158
тимчасово відсутніх 12 1 13
тимчасово проживаючих 11 5 16
Кількість домогосподарств 53 6 59
За віком:      
в т.ч. дітей дошкільного віку 8 1 9
дітей ШКІЛЬНОГО віку 1 20 5 25
осіб працездатного віку 67 5 72
працюючих осіб 28 28
громадян пенсійного віку і 37 5 43
учасників війни             1 1 1
учасників ЧАЕС 1 1
афганців                         1 1 1
учасники бойових дій\ 1 1

 

Протягом 2020 року в с. Гута-Студенецька померло 4 людини, народилось 1 немовля.

Загальна кількість об’єктів погосподарського обліку – 59 одиниць. Площа земельних ділянок у цих господарствах 57,73 га, з них – 15,5 га – для будівництва і обслуговування житлового будинку і 42,23 га – для ведення особистого селянського господарства.

Станом на 01 січня 2021 року жителі сіл Гута-Студенецька та Сальне в своїх господарствах утримують: ВРХ- 47 гол., корів – 43 гол., свиней – 37, кіз – 18, коней – 3. Мають у користуванні 13 тракторів всіх видів.

Основним джерелом доходів жителів населених пунктів Гута- Студенецька та Сальне, як і інших селах, залишаються доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції. Люди живуть за рахунок ведення особистого селянського господарства, вирощування картоплі та овочів, здачі молока та сиру заготівельникам, за рахунок отримання пенсій, одержання виплат малозабезпечним сім’ям, субсидій та компенсацій на тверде паливо та скраплений газ.

Робота сільської ради в минулому році це – уточнення інформації в погосподарських книгах, вчинення нотаріальних дій, ведення військового обліку, робота з різними установами та організаціями, видача довідок різноманітного характеру (в 2020 році видано 158 довідок), надання іншої документації, оформлення компенсації на тверде паливо та скраплений газ, оформлення субсидій для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива, тощо.

Минулого року на особистий прийом до в.о.старости надійшло 63 заяви. Сільська рада старається об’єктивно і вчасно розглядати заяви, перевіряє викладені на них факти, приймаються рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечується їх виконання.

На території села Гута-Студенецька на сьогоднішній день функціонують: представництво Сновської міської ради — колишня сільська рада, на даний час це – Тихоновицький старостинський округ №17 села Гута-Студенецька (староста Бондаренко Анатолій Миколайович), клуб, прикордонний пост «Гута-Студенецька», працює соціальний робітник. Продовжують свою діяльність лісопереробні підприємства «КОДАЛЕС» та «ЯСІН-2007».

Пересувне поштове відділення приїжджає до села щосуботи. Послуги поштовиків в основному задовольняють жителів села.

Щодо надання бібліотечних послуг, то в приміщенні адмін. будівлі укомплектований куточок з певною кількістю книг. Викладка книг, газет та журналів періодично оновлюється. Займається цією роботою бібліотекар с. Тихоновичі Чечко С.П., яка привозить різноманітну літературу на замовлення.

Фельдшерський пункт на даний час у селі не працює, через відсутність медичного працівника, який людям дуже потрібний. Раз в два місяці прийом жителів проводить сімейний лікар Туринської мед амбулаторії Цуприк В.О. В зимовий період ФП опалюється.

Продовжуються проводитись роботи з розробки земель сільськогосподарського призначення, а саме земельних паїв, які взяло в оренду ТОВ «Прибинь».

Село Гута-Студенецька – одне з найвіддаленіших від центру громади, відстань до якого 35 км. І з автобусним сполученням тут не все гаразд. Двічі на тиждень курсує маршрутка приватного підприємця, але ж тільки до села Тихоновичі. До нашого ж села ніякий транспорт не їздить. Минулого року було зроблено ямковий ремонт дороги до нашого села, але перевізники, як і раніше, не погоджуються їздити до нас. І це є проблема.

Протягом 2020 року постійно проводились роботи з благоустрою населеного пункту. Підтримується порядок в центрі села, біля кладовища, прилегла територія біля пам’ятника Невідомому солдату та десять братських могил. На вулицях села Гута-Студенецька, біля адмін. будівлі, сільського клубу було встановлено вуличне освітлення. За допомоги Сновської міської ради минулого року було здійснено видалення аварійних дерев біля будівель сільської ради та колишньої школи, які становили явну загрозу. Дрова з цих дерев було заготовлено в сільську раду та жителям села, які їх потребували.

На території нашого села проживають 9 мешканців дошкільного віку та 25 – шкільного віку. Для них в минулому році завдяки зусиллям Сновської міської ради та в.о.старости було придбано та встановлено дитячий майданчик на території колишньої школи.

Хочеться відзначити роботу соціального працівника Грищенко Надії. На даний час вона обслуговує 9 самотніх та одинокопроживаючих людей. Вона дбає про побут в їхніх оселях, забезпечуючи хлібом та хлібобулочними виробами, продуктами харчування, медикаментами, носить воду, допомагає обробляти присадибні ділянки.

Осередком культури і дозвілля у нашому селі є клуб на чолі із завідуючим Кузьменко Степаном Івановичем. Протягом минулого року в зв’язку з карантинними обмеженнями заходи державного та місцевого значення майже не проводились. Приміщення клубу потребує негайного капітального ремонту (заміна вікон, ремонт стелі, налагодження належного опалення).

В селі працює торгова палатка Дубини Н.Ф. та торговий заклад приватного підприємця Пікуса Валентина Володимировича. В магазин через день завозиться хліб та хлібобулочні вироби. Асортимент товарів повністю задовольняє потреби жителів села, продаються всі необхідні людям продукти харчування та товари повсякденного попиту. При потребі люди роблять закази на потрібні товари і їх привозять.

В поточному році при підтримці Сновської міської ради плануємо зробити :

 1. Ремонт пам’ятника невідомому Солдату та братських могил.
 2. Ремонт огорожі кладовища
 3. Ремонт приміщення адмін.
 4. Фарбування торгового ряду
 5. Грейдерування та підсипка доріг по вулицях сіл Гута-Студенецька та Сальне
 6. Вуличне освітлення
 7. Видалення аварійних дерев в центрі села.