» » Звіт старости Марії Мороз про роботу Сновського старостинського округу за 2020 рік

Звіт старости Марії Мороз про роботу Сновського старостинського округу за 2020 рік

Чисельність зареєстрованого населення станом на 01.01.2021 р. складає 831 особу. З них: 461 чоловік в с.Сновське , с.Чепелів – 167 чол., с.Є.Рудня – 123 чол. та  80 чол.  у с. Михайлівка.  Загальна кількість домогосподарств по чотирьох населених пунктах – 318 дворів.  З них 174 двори в с.Сновське, с.Чепелів – 53 двори, с. Є.Рудня – 55 дворі та 36 дворів у с. Михайлівка.

За минулий рік народилося 4 дитини, померло 11  чоловік.

На території сіл проживають: 4 учасники бойових дій у Афганістані,  5 учас- ників ліквідації аварії на ЧАЕС, 20 учасників ООС та 9 багатодітних сімей. Усім їм оформлено документи на отримання  грошової компенсації на тверде паливо та скраплений газ, як пільговій категорії.

Постійно ведеться робота із зверненнями громадян та особистий при-йом. За 2020 рік звернулися 157 чол. Усім їм надано необхідну інформацію,   роз’яснення , контактні телефони. Найбільше звернень було щодо видалення аварійних дерев.

Приймалися від жителів сіл заяви, адресовані відповідним органам та посадовим особам  міської ради, передавалися за призначенням. За минулий рік видано 468 довідок та відправлено 392 листи вихідної кореспонденції.

Складено 44 акти обстеження матеріально-побутових умов сім`ї.
Проводилася робота щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації – звернулося  27 чоловік, здійснено 47 нотаріальних дій. Проводиться ведення, зберігання погосподарських книг. Забезпечується військовий облік призовників і військовозобов’язаних, вчасне оповіщення їх про виклик до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Подаються статистичні звіти, звіти до відділу  ведення  державного реєстру виборців, у службу сім`ї, молоді і спорту, в управління соціального захисту населення,  складаються акти обстеження матеріально-побутових умов сімей, здійснюється контроль за роботою адмінправопорушників, ведеться облік показників лічильників вуличного освітлення, за необхідністю проводиться заміна ліхтарів, які вийшли з ладу.

Протягом року проводилися роботи з благоустрою територій сіл (обкіс узбіч, вирубка дикої порослі ), утримування в належному стані пам’ятників загиблим воїнам, парку відпочинку, сільських кладовищ. До виконання цих робіт залучалися безробітні, які стояли на обліку в центрі зайнятості, адмінправопорушники, а також  жителі сіл яким не байдуже, як виглядає їхнє село.

У минулому році було проведено ряд робіт, а саме:

– встановлено штахетну огорожу на кладовищах  “Слобода” у Сновському  та “Гатське” у Чепельові;

– видалено аварійні дерева на сільських кладовищах с.Чепелів;

– вивозилося сміття із прилеглої території  двох кладовищ с. Сновське. (транспорт надавав директор ТОВ “Гетьманське” В.А. Пискун, а також долучався до робіт своїм трактором  житель с. Сновське І.А. Ніколаєнко);

–  встановлено новий  пандус біля адмінприміщення міської ради у   с.Сновське;

– очищено  два  колодязі, по одному – у Сновському та Чепельові;

– упорядковано сміттєзвалище  у с. Сновське;

– пофарбовано огорожу біля  клубу та пам’ятника, автобусну зупинку у

у с.Чепелів;

– працівниками Сновської ЖЕД видалено аварійні дерева біля сільської бібліотеки  с. Сновське та три дерева за заявами жителів (2 у с.Чепелів і 1 у с.Сновське);

–  відновлено дорожню розмітку біля школи та дитячого садка у с. Сновське;

– встановлено 4 ліхтарі вуличного освітлення на сонячних батареях у

у с.Михайлівка;

– ямковий ремонт дороги з твердим покриттям у с. Єнькова Рудня;

– рішенням виконкому надавалась одноразова матеріальна допомога

жителям на лікування;

– ТОВ “Гетьманське” були вручені дітям дитячого садка та школи солодкі     подарунки до Нового року;

– за кошти, які виділялися з бюджету Сновської ОТГ депутату  В.А. Пискуну на виконання його повноважень,  придбано 15 наборів постільної білизни для дитячого садка с. Сновське на суму 3525 грн., 1475 грн. витрачено на  придбання фарби для школи та 5000 грн. на лікування жителю села;

– центром соціальної служби управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради надавалась благодійна допомога (одяг та взуття)16 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах;

– 15 чоловік з обмеженими можливостями, що мають першу та другу групи інвалідності, отримали продуктові набори від нещодавно створеного на Сновщині проєкту “Крок – вперед”, яким керують Дмитро Шакал та Олександр Ващенко.

Тоговельне обслуговування с. Сновське здійснюють два магазини та одне кафе, два магазини  у с. Чепелів  і один магазин працює в с. Михайлівка.

В с. Є. Рудня відсутня стаціонарна торгівля, забезпечує людей хлібо-булочними виробами приватний підприємець В.В. Єрмоленко  один раз на тиждень. Продавці магазинів замовляють товари за бажанням покупців, тому можна придбати все необхідне.

Самотні громадяни похилого віку, що потребують сторонньої допомоги, обслуговуються соціальними  працівниками  Кліщенко Т.О. та Шокало В.В.

Виїжджали до нас і працівники територіального центру, які дотримуючись карантинних правил, надавали послуги перукарські, ремонту одягу та  взуття, за що ми їм дуже вдячні.

На території сіл працюють сільськогосподарські підприємства, які обробляють поля, а це неабиякі надходження до міського бюджету, а також  орендують земельні паї у людей.  Орендну плату  виплачено вчасно, але багато жителів бажають збільшення її.

На території с. Сновське  діють: НВК « ЗНЗ– І–ІІ ст.-ДНЗ», Будинок культури, сільська бібліотека, фельдшерський пункт та поштове відділення, а також працює сільський клуб та фельдшерський пункт у с. Чепелів.

У Сновській школі навчаються  44 учні, садочок відвідує 14 дітей.

Учнів із сіл Чепелів, Михайлівка, Є.Рудня до місць навчань підвозять шкільні автобуси.

В минулому році працівниками школи замінено огорожу та частково пофарбовано її, тепер вона має ошатніший вигляд. Хоча на території шкільного подвір’я потрібно видалити аварійні дерева. Сподіваюся, що в поточному  році це питання буде вирішене.

Заклади культури є осередком дозвілля для жителів сіл. Їхні працівники  та дитячий танцювальний колектив – активні учасники художньої самодіяльності, беруть участь у житті громади. На жаль, не так масштабно, як у минулі роки, з дотриманням правил карантину, проводяться заходи.

Першу  медичну допомогу населенню надають наші фельдшери: ПавленкоТ.М. та Шокало А.Г. Фельдшерські пункти забезпечені  медикаментами для надання невідкладної первинної допомоги.

Радує те, що вдалося залишити 0,85 ставки  листоноші, яка обслуговує три села.

Звичайно, проблемні питання  є, а це:

– згідно одного із пунктів договору «Про  надання послуг з видалення зелених  насаджень» виконавець робіт повинен був здійснити очищення території, на якій були проведені роботи. Але на сьогоднішній день цей пункт договору на одному із кладовищ у с.Чепелів не виконаний. Це питання знаходиться на контролі у міській раді;

–  прикро, що згарище від спаленої школи у с. Чепелів не тільки псує вигляд центру села, але і є небезпечним місцем для дітей (поруч знаходиться дитячий майданчик ) до цього часу не прибрано, хоча це питання уже піднімалося на зборах села;

– освітлення  вул.Лермонтова та Приозерна с.Сновське;

–  ямковий ремонт дороги з твердим покриттям по вул.В.Васька в с.Сновське;

– заміна вікон у ФП на енергозберігаючі;

– очистка та ремонт сільських колодязів ( вони не стоять на балансі міської ради).

У своєму звіті я намагалася охопити основні питання над якими ми працювали та визначила проблемні питання, які потрібно вирішити.

Дякую за підтримку, за розуміння голові міської ради О.О.Медведьову, структурним підрозділам міської ради, депутату попереднього скликання  В.А.Пискуну, працівникам  наших установ, усім небайдужим жителям села.