» » Звіт старости Миколи Шмаровоза про роботу в 2020 році у Староруднянському старостинському окрузі

Звіт старости Миколи Шмаровоза про роботу в 2020 році у Староруднянському старостинському окрузі

Робота по втіленню в життя програми соціально-економічного розвитку села  – є одним із найголовнішого в роботі старости, відповідальність за їх виконання та реалізацію, які мають пряму безпосередню дію на підвищення рівня добробуту жителів села.

Постійно спрямовуємо свої зусилля на більш повне використання своїх прав на пошук методів і підходів до розв’язання гостро назрілих питань.

Населення села Стара Рудня станом 01.01.2021 року становить – 502 особи:

у.т.ч ; чоловіків  — 234, жінок  – 268. Молодь до 28 років – 67 осіб, з них  школярів  – 41осіба, діти дошкільного віку – 14 особи, одиноких громадян – 42 особи, працездатного населення – 232 особи, з них працюючих у різних сверах господарства – 104 особи тимчасово виїхали за межи населенного пункту – 24 особи, інвалідів – 43,  учасників бойових  – 8 ліквідаторів чорнобільців- 4

За субсидією на твердепаливо та природний газ за 2020 рік звернулись -246 чол.

Станом на 01.01.2021 року в Староруднянському старостинському окрузі  згідно зі штатним розписос працює 3 працівника: староста, діловод,  опалювач. Графік роботи працівниками виконується. За  рік до Староруднянського  старостинськогой округу звернулось 670 чоловік з усними питаннями. Всіх прийнято, надана інформація та  допомога в вирішені деяких питань. Кожен працівник старостинського округа прагне допомогти в тому чи іншому питанні. На територію села  жителям села,  оселі яких не газифіковано,  було завезено  213 штук газових балонів.

Всього на обліку, станом на 01.01.2021 року особистих селянських господарств – 231 двір. Жителі мають особисте  підсобне господарство: корів, телиць, свиней, кіз,  гусей, курей, коней, бджолосім’ї . В особистому господарстві  мешканців села є техніка, яка допомагає обробляти земельні ділянки, це трактори, міні трактори, мотоблоки, комбайни зернові, комбайни картопляні, а також легкові автомобілі. Ведеться закупівля молока з особистих підсобних господарств. На належному рівні у нас знаходиться торгівельне обслуговування населення, регулярно відбувається забезпечення хлібобулочними виробами, господарськими товарами повсякденного попиту. Будівельні матеріали завозяться за заявками жителів.

Протягом року на території села працювали і продовжують працювати 3 магазини, скарг на роботу магазинів  не надходило.

Кошти на придбання подарунків дітям на день святого Миколая  та на проведення нового року надав директор ПП «Нива-Імпульс» Савоста Олексій Леонідович. Дякую також директору ПСП «Яна Плюс» Веселому Олександру Дмитровичу, який надав матеріали (штахетник та ремінини) для огорожі навпроти приміщення Староруднянського старостинського округа. Дуже вдячні обласному депутату Якубіну Олександру за надання матеріалів для огорожі біля ФАПу та бібліотеці.

Міською радою було закуплено огорожу 20м,  профнастил та 50 м труби різного діаметра на суму  5 236 грн  Цю огорожу  плануємо всановити по вул. Центральній біля сільського клубу.

Висловлюю подяку жителям села, що підтримують належний санітарний стан  біля своїх помешкань. Було приємно дивитись, як гарно біля дворів де  ростуть квіти,  а не бур’ян.

Всього на території села до газопостачання підключено 126 господарських дворів. Бажаючі і надалі мають можливість  на підключення природного газу до своїх осель.

Ведеться  облік пільгових категорій населення. Надаються всі необхідні довідки та інформація в оформленні  документів для отримання  компенсації на тверде поливо, природній газ, електроенергію, оформлення субсидій, завезення газових балонів.

Всіх мешканців села турбує становище, яке породжує ряд негативних явищ на території  громади: це безробіття, прихильність окремих громадян до зловживання спиртних напоїв. В зв’язку з чим мають місця крадіжки з особистих помешкань  громадян, що являються спадкоємцями господарств: руйнують в приміщеннях печі, груби, вікна,  викрадають майно.

Дуже турбує і те, що деякі жителі села займаються торгівлею спиртними напоями. Внаслідок алкогольного сп’яніння люди не контролюють свої дії,  скоюють злочини, відбуваються сімейні сварки. Хочу зазначити що багато негараздів, яких можливо було уникнути  цілком залежить від нас самих, жителів села.

На території села працює ФАП, сільський клуб, бібліотека, пересувне  відділення зв’язку,  магазини, церква. Всі керівники  установ до роботи відносяться з відповідальністю. Паливом на зимовий період забезпечені.

Поряд  з проблемами, є і позитивне.   За рік завідувачем клубом та завідувачем бібліотеки було організовано, та проведено багато  святкових вистав, творчих вечорів, такі святкові дні  дуже  приємно відчувати себе, як єдиною родиною.  Велика подяка завідуючий сільським клубом та бібліотекою всім хто бере активну діяльність в підготовці і проведенню всіх святкувань. Я дуже вдячний усім за допомогу в вирішенні питань, які стосувалися  розвитку нашого села. Дивлячись на свою роботу за минулий рік та аналізуючи свої дії я зробив висновок, що не все що хотілось зроблено. Хочу висловити  подяку всім  за співпрацю:  міській раді,  міському голові  та секретарю міської ради за неодноразову допомогу у вирішенні питань. Також дякую активним жителям села за підтримку та допомогу в вирішенні питань з благоустрою села.

 

План  соціально-економічного розвитку села Стара Рудня  на 2021 рік.

  1. Провести поточний ремонт покрівлі зупинки в центрі села.
  2. Продовжити освітлення пров. Центрального  та вул. Маркова,  а також провести поточний ремонт освітлення вулиць (Набережна, Лугова, Михальченка, Антошкіна, Перемоги, Киреєва, Шевченко).
  3. Встановити 7 (сім) світильників вуличного освітлення на сонячних батареях по вулиці Кінцевій, вул.  Братів Євстратенок.
  4. Видалити аварійні дерева по селу (15 шт.).
  5. Провести ремонт та пофарбування огорожі пам’ятника біля клубу та  обеліска загиблим в роки Другої світової війни.
  6. Встановити огорожу біля кладовища (180 м). Придбати євро паркан з 2-х секцій 2*0.5 м 180 шт., стовпчики   91шт.   або  Штахетник  180 погонних метрів та ремінини   360 погонних метрів.
  7. Здійснити висипку та грейдерування грунтових доріг по селу (4,5 км).