» » Звіт старости Петрівського старостинського округ Марії Деркач за роботу в 2020 році

Звіт старости Петрівського старостинського округ Марії Деркач за роботу в 2020 році

На території сіл Петрівка та Журавок – 431 домоволодінь, в яких проживає -875 чоловік, в Петрівці – 860, в Журавку -15. Із них – чоловіків у Петрівці проживає 394, в Журавку – 9, жінок в Петрівці – 476, в Журавку – 6.

У Петрівці живуть 3 афганці, 6 учасників АТО, 11 чорнобильців (6 ліквідаторів та 5 переселенців). В селі проживає -16 багатодітних сімей, в яких виховується 67 дитини. В 2020 році померло -20 чоловік, народилося -4. Населення утримує в своїх господарствах – ВРХ -131 із них- 118 корів, Петрівка -117, (поголів»я зменшуюється, низька закупівельна ціна на молоко) 1 в Журавку, коней -З, свиней-107, тракторів – 48, 2 вантажні автомобілі, 2 зернозбиральні комбайни, 2 картоплезбиральні.

Територіальна громада в якій ми живемо вже чотири роки, яке взяла відповідальність на себе за життєдіяльність всіх населених пунктів, але як і раніше жителі села із зверненнями, з проблемами ідуть до нас і разом з діловодом ми намагалися надавати допомогу своєчасно. За 2020 рік видано -1186 довідок, нотаріальних дій оформлено – 64.

В селі працюють ПСП «Яна Плюс», елеватор, НВК, АЗПСМ, лісництво, ССТ, БК,бібліотека, відділення зв’язку, 8 магазинів, кафе.

В 2020 році ПСП посіяли та зібрали: соняшник – на площі 2792 га зібрали -5тис.866 тон 260 кг, просо – на площі 970 га – 2 тис.899 тон 160 кг, силос (зелена маса) – на площі 146 га – 2 тис.560 тон, зелена маса (на добриво)- 292 га.

Обсяг роздрібного товарообігу споживчого товариства: магазин №1- 947,2 тис. грн. маг.№3 – 506,7 тис.грн., кафе – 711,7 тис.грн, план виконали на 107,8 %.

Про відділення зв’язку хочу сказати, що наше село в громаді з доставки пошти, мабуть, у накращій ситуації. Відділення працює, звичайно навантаження на листоношу велике, але пошта завозиться кожного дня, крім вихідних – неділя понеділок, платежі приймаються, листоноша з своїми обов’язками справляється, нажаль відчутно зменшилась передпалта газет та журналів.

Працівники культури беруть активну участь в різних заходах громади. Хочу висловити слова вдячності всім нашим активним учасникам художньої самодіяльності, які знаходять час і радують нас своїми концертами.

АЗПСМ обслуговує 7 населених пунктів, на потреби СЛА було виділено в минулому році із депутатських коштів 3 тисячі гривен.

В Петрівському НВК навчається 168 учнів, садочок відвідує 31 дитина. В минулому році було виділено 7 тисяч гривен на потреби НВК (депутатські кошти).

Ми тісно співпрацюємо з відділом субсидій,(допомагали жителям села оформляти субсидії), з терцентром. Працівники терцентру надають послуги перукаря, швачки, чоботаря жителям села. В організації цих послуг задіяні наші соціальні працівники Гладченко Л., Жук О., Мотчана В., які добросовісно ставляться до своїх обов’язків. Ми співпрацюємо і з центром зайнятості, безробітні працювали на благоустрої території села.

Закінчили 3 чергу кап.ремонту сільського БК, робили поточні ремонти пам’ятників, впорядковували кладовище, проведено освітлення вулиць: 17 ліхтарів повісили на сонячних батареях.

Плани на 2021 рік

Будемо сподіватися, що проекти, які ще не реалізовані, будуть реалізовуватися:

освітлення вулиць Шевченка, II, провулок Центральний, Робітнича, частина Першотравневої,

ремонт доріг,

будівництво свердловини, так як в селі велика проблема з питною водою,

впорядкування сміттєзвалища,

видалення аварійних дерев на кладовищі.

Поточні роботи ми як робили так і надалі будемо продовжувати виконувати і я сподіваюсь на підтримку жителів села. Це стосується благоустрою села (суботники весною на кладовищі, прошу взяти активну участь, прибирання своїх вулиць, дворів) кожен повинен починати з себе і повинен подумати, а що я зробив для села, щоб село було гарніше, чистіше.

Висловлюю велику вдячність всім небайдужим жителям села, які не стоять осторонь, а допомагають вирішувати проблеми села.

Дякую міській раді в особі О.Медведьова, директору псп «Яна Плюс» О.Веселому, колишньому лісничому М.Левковичу за допомогу і розуміння у вирішенні різних проблем і сподіваюсь і на подальшу допомогу і підтримку.