» » Звіт старости Займищанського старостинського округу Андрія Ларченка про роботу в 2020 році

Звіт старости Займищанського старостинського округу Андрія Ларченка про роботу в 2020 році

На території старостинського округу на 01 січня 2021 року  зареєстровано 224 домогосподарства, в яких мешкає наявного населення 457 жителів.

На території старостинського округу функціонують такі бюджетні установи як фельдшерський медичний пункт, сільський клуб та бібліотека.

Завідуюча медичним пунктом виконує свої обов`язки сумлінно та добросовісно.

Завідуюча клубом та сільський бібліотекар постійно працюють у тандемі, залучають до проведення свят молодь та дітей шкільного віку, разом проводять різні культурні заходи в селі.

В селі працює один магазин, хліб завозиться через день, асортимент товарів оновлюється кожний тиждень, є продовольча та непродовольча групи товарів. Якщо асортиментом люди задоволені, то цінами аж ніяк.

На території села працює дві пилорами, які забезпечують роботою мешканців села та які за помірну плату забезпечують дровами жителів нашого села та навколишніх сіл.

У селі працює від Сновського територіального центру соціальний робітник, у неї на обліку перебуває 9 громадян похилого віку. Вона забезпечує своїх підопічних продуктами харчування та медикаментами, допомагає їм по господарству.

ПСП «Промінь» та «Заріччя-агро» орендує землю у наших громадян, це переважно паї. Орендну плату за паї орендарями на початок січня не сплачено.

Незважаючи на всю складність ситуації, значна увага приділялась благоустрою населеного пункту, його озелененню, насамперед на підтримання належного санітарного стану вулиць села, підтримання доріг з твердим покриттям в належному стані. Проводилось грейдування доріг з грунтовим покриттям, здійснювався вивіз сміття, підтримувалося протягом року в належному стані кладовище села (вирубування кущів та чагарників, завезення піску для посипки могил, фарбування пам`ятника загиблим воїнам). Також наводили порядку на сільському місці відпочинку біля річки Снов – скошування сухої трави та прибирання прибережної зони річки.

В селі працює один водогін по вулиці Перемоги, але з 1 лютого 2020 року ціну за один куб води значно підвищено (коштувала 25грн 64коп.,а з

01.01.2021року ціна на воду підвищилась).

Жителі села в основному займаються сільським господарством. Вони утримують у своїх господарствах 61 голову ВРХ, кількість яких з кожним роком зменшується. Закупівельна ціна на молоко дуже низька – 5грн за 1л , тому утримувати корів зовсім стало невигідно.

В зв`язку з пандемією коронавірусу обласний фольклорний фестиваль ім.В.Полевика не проводився.

Щодо пожежної ситуації,то в 2020 році пожеж у селі не було.

У зв`язку з аварійністю мосту у минулому році за рахунок коштів міського бюджету в сумі близько 450 тис грн. було зроблено новий дерев`яний міст

через річку Снов, люди дуже задоволені.

Також компанією «СМАРТКОМ» в селі проведено швидкісний інтернет На сьогоднішній день залишаються такі проблеми в селі:

– ремонт дороги з твердим покриттям;

– продовження освітлення вулиць села;

– передача водогону по вул.Перемоги в комунальну власність громади;

Хочу висловити вдячність, насамперед всім жителям громади, хто не стоїть осторонь у вирішенні проблемних питань, надає допомогу. Також особисто хочу подякувати міському голові Олександру Медведьову та секретарю міської ради Наталії Самойловій, виконавчому апарату міської ради за підтримку та розуміння;

підприємцям Веселому Сергію, Тищенко О.В.,Маслюк В.І.,та директору «Агро-Заріччя» Кожановському Валентину Миколайовичу за надану благодійну допомогу для придбання на солодких подарунків на проведення сільських свят та за підтримку, розуміння і співпрацю задля розвитку села і громади в цілому.