» » ЗВІТ старости Жовідського старостинського  округу Наталії Ховпун про роботу в 2020 році

ЗВІТ старости Жовідського старостинського  округу Наталії Ховпун про роботу в 2020 році

У своїй роботі я керуюсь Конституцією України, Законами України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими документами, що визначають порядок діяльності старости в межах своїх повноважень.

До Жовідського старостинскього округ входять села Жовідь та Піщанка. Чисельність зареєстрованого населення на 01.01.2021 року становить – 270 чоловік, фактично проживає – 199 чол., з них дітей дошкільного віку -10, шкільного віку – 22.

Всі діти шкільного віку охоплені освітою. До опорної школи в с.Нові Боровичі і до дитячого садка дітей підвозить шкільний автобус.

До районного і обласного центру автобусне сполучення відновлено, проблем немає.

У Жоведі є дві багатодітні родини, 1 мати-героїня, 6 учасників АТО,  3 – УБД, два чорнобильці. У 2020 році не народилося жодної дитини в селах, а померло 15 чоловік.

На території села Жовідь працює два магазини, сільський клуб, бібліотека, фельдшерський пункт. Один раз на тиждень, в середу, приїздить пересувне поштове відділення, до графіку його роботи люди звикли. Щоправда «районка» і обласні газети приходять дещо із запізненням.

На території села Жовідь здійснює свою діяльність ПСП «Яна Плюс». На підприємстві працює 20 чоловік. Людей похилого віку в селах Жовідь і Піщанка обслуговує соціальний робітник Л.І. Шкіра (11 чоловік). На прохання жителів села надаються послуги тер центром – зі Сновська приїздять до Жоведі перукар, взуттєвик, медсестра та швачка.

На діловода Надію Шеремет покладено повноваження реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання громадян, видача різних довідок на вимогу.

Постійно ведеться особистий прийом громадян, робота із заявами і зверненнями громадян, надаються консультації. За минулий рік було видано 209 довідок, оформлено 15 нотаріальних дій. На постійному контролі стоїть питання соціального захисту ветеранів війни, самотніх громадян. Всі ці категорії людей не залишаються поза увагою.

Разом з діловодом раз на місяць передаємо покази лічильників електроенергії по вуличному освітленню та адмінбудівлі міської ради, а також, на прохання жителів села, покази їхніх лічильників електроенергії. Забезпечую облік, зберігання і ведення погосподарських книг, ведення військового обліку, несу відповідальність за вчасне оповіщення військовозобов`язаних.

З дотриманням карантинних обмежень у селі проводились культурні заходи.

Протягом року на території старостату проводилися роботи з благоустрою території, а саме:

– утримували в належному стані санкціоноване сміттєзвалище;

– ліквідували одне стихійне сміттєзвалище;

– встановили і пофарбували дерев’яну огорожу навколо дитячого майданчика;

 • встановили власними силами бетонну огорожу біля фельдшерського пункту та в центрі села (фінансування – депутатські кошти та частина з місцевого бюджету);
 • організовували суботник з прибирання кладовища (техніку надавало керівництво ПСП «Яна Плюс»);
 • проводили косметичний ремонт пам’ятників в с. Жовідь і с.Піщанка;
 • вирубували дику паросль біля мосту при в’їзді в село Жовідь та вигрібали сухе листя, регулярно проводили обкіс узбіч.
 • встановлено два ліхтарі на сонячних батареях;
 • в селах Жовідь і Піщанка підключено високошвидкісний оптоволоконний Інтернет;
 • з Центру зайнятості на громадських роботах працювали два підсобні робітники,

Питання, які потребують вирішення у 2020 році:

 • розчистка ставка в селі Жовідь;
 • видалення 17 аварійних дерев по селу та на кладовищах в с.Жовідь і Піщанка;
 • встановити 11 ліхтарів на сонячних батареях по вул..Лугова, Центральна ;
 • підсипка ґрунтових доріг у с.Жовідь – по вул. Центральній (50 м), вул. Лугова (200 м) та у с.Піщанка –  вул.Юрченко (300 м).
 • прийняти на баланс колодязь в центрі села та вичистити від мулу;
 • встановити новий знак при в’їзді в с.Жовідь.

Висловлюю слова вдячності всім жителям села, які не стоять осторонь, а надають посильну допомогу у вирішенні різних питань, а також міському голові Олександру Медведьову, депутатському корпусу, виконавчому комітету, начальникам всіх відділів міської ради, депутату міської ради Андрію Захарченко, приватним підприємцям за розуміння і співпрацю. Без вашої допомоги і підтримки всі ці плани і задуми не втілювались би у життя.