» » ЗВІТ В.О. СТАРОСТИ С. КУЧИНІВКА НЕДВИГИ ОЛЕНИ МИКОЛАЇВНИ

ЗВІТ В.О. СТАРОСТИ С. КУЧИНІВКА НЕДВИГИ ОЛЕНИ МИКОЛАЇВНИ

Відкрита зустріч, яка була запланована в селі Кучинівка 24 квітня, була скасована у зв’язку з протидією поширення коронавірусної інфекції та забороною проведення масових заходів.
Розміщуємо звіт в.о. старости села Кучинівка Сновської громади.

ЗВІТ В.О. СТАРОСТИ С. КУЧИНІВКА
НЕДВИГИ ОЛЕНИ МИКОЛАЇВНИ

Шановні односельці, жителі нашої громади!
Згідно із чинним законодавством в.о. старости повинна не менше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед виборцями.
В демографічній ситуації залишається тенденція до зменшення населення
В селі станом на 01.01.2020 року зареєстровано 1056 чоловік, в тому числі: чоловіків – 458, жінок – 598, без реєстрації проживає 51 особа. Народилось 5дітей, померло – 29 чоловік.
Серед населення: дітей до 18 років – 154, пенсіонерів – 278, в тому числі інвалідів – 74, працездатних – 639, інвалідів ВВВ – 2, учасників війни – 16, учасників бойових дій – 18, ліквідаторів аварії на ЧАЕС- 1, одиноких людей – 47.
Всього в селі 772 двори, з них: заселених – 466, не заселених – 306.
В підсобних господарствах громадян утримується: корів – 294 голови , коней 15, свиней – 164, птиці – 3184, кролів – 58, бджолосімей – 120, власних тракторів – 150, вантажних автомобілів – 5, зернозбиральних комбайнів -5.

В нашому селі функціонують сільська рада, сільський клуб, дитсадок, ФАП, загально-освітня школа, сільська бібліотека, поштове відділення, 6 магазинів, 2 пилорами, зерноток СТОВ «Щорссільгоспсервіс», громадська організація «Злагода».
За звітний період на території нашого села було проведено ряд значних робіт по благоустрою території .
За кошти міської ради проведено вуличне освітлення по вулицях Попудренко та Шевченко на суму 247,8 тис.грн., реалізовано проєкт по забезпеченню належних санітарно-гігієнічних умов (встановлення внутрішніх туалетів) в Кучинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 685,1 тис. грн. та поліпшено матеріальну базу на суму 170 тис. грн.
Проведені роботи по прибиранню сміттєзвалища на суму 9400 грн., обвалування санкціонованих сміттєзвалищ, підведено воду до сільського клубу (за рахунок коштів відділу культури міської ради та добровільних внесків громадян). Міською радою виділялись кошти для придбання фарби, товарно-матеріальних цінностей, канцелярських приладів, для проведення Дня села, 18 наших громадян отримали матеріальну допомогу на загальну суму 18400 грн. Проведено благоустрій та встановлення огорожі на кладовищі по вул. Миру (міська рада надала протяжки та штахетник). Замовлено проєкт вуличного освітлення по вул. Підгальській, Чернігівській. Власними силами люди приводять до ладу кладовища, а їх у нас – 7 діючих. Власними силами ліквідовано старі аварійні дерева в сільському парку. Зараз проводяться роботи по підключенню населення до мережі Інтернет «SMARTCOM».

За підтримки депутата обласної ради Божка Григорія Никифоровича встановлено бетонний паркан на кладовищі бригади №1 на суму близько 27 тис. грн.
Завдяки спільним зусиллям депутата районної ради Карась Валентини Миколаївни та італійських спонсорів проведено ремонт шкільної їдальні на загальну суму 550 тис.грн. та придбані нові меблі (стільці та столи). За рахунок добровільних внесків було встановлено та облаштовано клумбу в центрі села на суму 4200 грн. Ліквідовано два стихійні сміттєзвалища неподалік водойми.
Крім цього, залишилось ряд невирішених проблем:
– ремонт доріг з асфальтним покриттям по вул. Підгальській, Центральній, Зарічній, Насінника;
– створення робочих місць (у нашому селі потребують працевлаштування близько 300 громадян);
– залишається проблемним питання фінансування пожежно-сторожової охорони в селі. Пожежна автомашина, яка стоїть у дворі громадянина села Татаринова Валерія Костянтиновича, готова на виїзд в літній період, а взимку стоїть без води, коштів на її утримання нам не виділяють, так як вона не передана на баланс міської ради, бо не перебувала на балансі сільської ради. Автомобіль 1967 року випуску за своїми технічними можливостями не може повноцінно функціювати. Дякувати Богу, в минулому році не згорів жоден будинок, але люди не розуміють, що не можна випалювати суху траву і самі наражають себе і оточуючих на небезпеку. Як в минулому році, так і в цьому викликали пожежників на гасіння трави;
– ремонт підлоги в приміщенні сільської ради;
– виготовлення проєктної документації по відновленню вуличного освітлення по найбільш населених вулицях;
– обладнання сміттєвих звалищ (наголошую ще раз, що сміття потрібно вивозити тільки на сміттєві звалища, згідно адміністративного кодексу за порушення правил благоустрою, передбачені великі штрафи, а ми самі перетворили ліси, поля, вулиці в суцільні сміттєзвалища);
– утримання собак на прив’язі, так як надходять скарги від громадян села про небезпеку нападу собак на дітей та дорослих.
Дуже вдячна всім нашим громадянам за активну громадську позицію, всім, не байдужим, хто збирав і надавав кошти на відновлення водойм, благоустрій кладовищ, хто допомагав у підготовці свята Дня села. Хочу відмітити серед інших Чулінду Леоніда Миколайовича, який організовував розчистку кладовища і відновлення водойми в урочищі Топило, Герасименка Віталія Миколайовича за його ініціативу і організацію розчистки дороги по вул. Зарічній (Боровівщина) від старих, повалених дерев та чагарників (наразі цю ділянку дороги не впізнати), Апецька Івана Анатолійовича, який разом зі своїми синами упорядкували значну територію на кладовищі по вул. Чернігівській, Карась Валентину Миколаївну, яка досі переймається проблемами села, зі своєї ініціативи за зібрані від громадян кошти встановила ворота на кладовищі по вул. Попудренка та підтримувала зв’язок із італійцями стосовно проведення ремонту в шкільній їдальні. Ці люди бачать проблему і беруться самі за її вирішення. Звичайно я не всіх назвала, цей список можна продовжувати і продовжувати. Хочу ще подякувати своїм колегам, Апецько Оксані Миколаївні (в минулому році нею було видано 961 довідку, 43 довіреності, надано 350 відповідей в різні установи, проведено реєстрацію і зняття з реєстрації місця проживання 54 осіб), Терещенко Тамарі Валеріївні, на обліку в якої перебуває 30 сімей, крім того вона завжди допомагає обслуговувати людей, оформляти субсидії людям похилого віку, Сміловець Оксані Іванівні за підтримання порядку в адмінбудівлі, на центральній зупинці, в центрі села, Кривенку Михайлу Миколайовичу (він вже більше 5 років заготовляє самотужки дрова для опалення і завжди готовий виконати любе прохання), голові ГО «Злагода» Петрик Аллі Федотівні, чия організація надає матеріальну допомогу одягом та взуттям громадянам нашого села, дирекції і працівникам школи, дитсадка, ФАПу, сільської бібліотеки, листоноші, підприємцям і продавцям, соц.працівникам, молокозбирачам, працівникам пилорам і зернотоку, всім хто живе за рахунок особистого селянського господарства, за те, що ви у нас є, і ви виконуєте свою роботу, і село ще живе і функціонує. Хочу ще сказати, що жодного разу я не отримала відмови в допомозі від Олександра Олександровича Медведьова, Григорія Никифоровича Божка, Михайла Федоровича Булденка, Віталія Івановича Василенка, Ігоря Івановича Фазана, за що я їм також щиро вдячна. Слів подяки заслуговує також Солодовник Павло, який висвітлює життя нашого села, намагається зробити його кращим, пропонує свою допомогу у вирішенні різних питань.

Звичайно, я не висвітлила всіх досягнень і проблем. Прошу пробачення, що не всіх відмітила, допомагали мені в роботі дуже багато людей. Дякую всім, хто допомагає порадою, підказкою, критикою, адже колективна, вивірена і сформована думка завжди має незаперечні свої переваги.

Зараз дуже складний час не тільки в нашому селі, але і в Україні, і в світі. Але, дасть Бог, скоро все минеться і все стане на свої місця. В селі вже кипить робота на городах, природа пробуджується. Маємо жити і працювати.

Фото з життя Кучинівського старостинського округу за 2019 рік взяті з архіву Сновської міської ради