» » Звіт  в.о. старости села Смяч Сновської громади Лисенко Тетяни Василівни

Звіт  в.о. старости села Смяч Сновської громади Лисенко Тетяни Василівни

Відкриті зустрічі, які були заплановані  в селах Смяч, Тихоновичі, Гута -Студенецька, Н. Млини, Л.Слобода, Кучинівка, Єліне, Іванівка скасовані  у зв’язку з протидією поширення коронавірусної інфекції та  забороною проведення масових заходів.

Розміщуємо звіт в.о.старости Тетяни Лисенко  с. Смяч Сновської міської ради

Я, як в. о. старости села, керуючись в своїй роботі Конституцією України, законами України, постановами КМУ, статутом Сновської міської ради, регламентом Сновської міської ради, положенням про старост, іншими нормативними актами, звітую про роботу за 2019 рік.

Станом на 01.01.2019 року на території села Смяч налічується 243 наявних господарств, проживає 508  жителів, із них:  дошкільнят – 22, шкільного  віку – 25, пенсіонерів – 283, інвалідів ВВВ – 4, дітей війни – 73, багатодітних сімей – 3. В минулому році народилося 2 дитини, померло 13 чоловік. Міграційних рух  населення за 2019 рік: прибуло 10 чоловік, вибуло – 2.

Однією з провідних галузей в селі є сільське господарство. Селяни утримують у своїх господарствах 141 корову, 20 коней,  свиней – 142, кіз – 5, птиці – 1110.  В наявності 50 тракторів, саджалки, копалки, комбайни, мотоблоки та інша с/г техніка. Майже всі жителі села працездатного віку не працюють, займаються сільськогосподарськими роботами на присадибних ділянках,  вирощують картоплю, тютюн, продають молочні продукти на ринках.

Кожного дня йдуть до нас  із заявами, скаргами та проханнями. Намагаємось вирішити кожне питання швидко на місцевому рівні, якщо не в силах, то звертаємось в міську раду і в районні установи. Приймаємо від громадян заяви, адресовані органам та посадовим особам міської ради, передаємо їх за призначенням. За звітний період звернулось 221 людина, кожне звернення прийнято до уваги, по можливості вирішено. Видано 562 довідки, не рахуючи доручень, заповітів, інших нотаріальних дій, все це видається в межах наших повноважень.

До нас щомісячно звертаються 54 жителі села з проханнями передавати покази лічильників за електроенергію.

Всіляко допомагаємо односельцям при оформленні соціальних допомог.  В 2019 році всі громадяни пільгових категорій, а саме учасники бойових дій, учасники Другої світової війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС , багатодітні сім’ї отримали кошти на тверде паливо та скраплений газ. Субсидію на природний газ оформлено всім бажаючим. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ теж всім оформлено, але отримали позитивний результат не всі, так  як є в сім’ї зареєстровані непрацюючі.

Скрапленим газом жителі села забезпечуються вчасно. Возять нам його із Менського УГГ одночасно на троє сіл (Смяч,Заріччя,Стара Рудня).

В 2019 році на державну соціальну допомогу оформлені декілька молодих сімей, багато громадян оформлені по догляду за 80-річними, яких у нас по селу 55 чоловік, багато жителів надають соціальні послуги пенсіонерам.

36 одиноких громадян похилого віку обслуговують 3 соцпрацівники. Велика подяка директору територіального центру за виїзд перукаря, швачки, медика, взуттєвика.

Я, як член виконавчого комітету Сновської міської ради, приймаю участь у роботі засідань виконкому, виконую доручення міського голови, виконавчого комітету, інформую їх про виконання доручень та розпоряджень.

Хотілось би коротко висвітлити питання законності та правопорядку. Були заяви про сімейні сварки, про дрібні крадіжки, а особливо крадіжки із погребів картоплі та консервації.

В 2019 році ми отримали дорожні знаки з назвою села, встановили їх при в’їзді  з двох сторін – сіл Старої Рудні та Конотопу. Через деякий час знак з боку села Конотоп хтось вкрав. Цікаво, кому зловмисник хотів насолити старості села чи жителям громади? Всі порушення виникають від незайнятості населення.

А зараз зупинюсь на дотриманні пожежної безпеки як взимку, так і влітку. Через чиюсь недбалість в 2019 році горіли торфовища в Заріччі та Смячі. Неодноразово я сама варила їсти із своїх продуктів на сорок  пожежників. Хочу подякувати всім, хто не стояв осторонь біди, а надав продукти харчування  для вогнеборців, які гасили наші болота.

Тому вкотре закликаю Вас не робити шкоди, не підпалювати суху траву, так як це шкодить здоров’ю людей та загрожує навколишньому середовищу!

Про роботу ФПу. Працює в нас молодий спеціаліст Коваленко Ангеліна Миколаївна, я думаю, претензій до її роботи в жителів села немає. Ліками ФП забезпечений, режиму роботи Ангеліна не порушує, приходить на допомогу нам і вдень, і вночі. Дякую керівництву райлікарні за забезпечення ФПу дровами. А ми, в свою чергу, в 2019 році забезпечили дровами квартиру, де проживає Ангеліна. І в цьому році вже заготовили  дрова для медика, розчистивши від чагарників вулицю Гагаріна.

Клуб та бібліотека працюють, режиму роботи не порушують. В установах чисто. Завідуюча клубом запрошує концерти із інших сіл, бо наші жителі самі проводити концерти не виявляють бажання. Працює гурток для дітей, оформлено музейний куточок з експонатів, які були в шкільному музеї. Бібліотека забезпечена читальним та довідковим матеріалом, до свят проводяться різноманітні заходи. Працює жіночий клуб, куди в святкові дні збираються жінки поговорити, випити чаю. Хочу подякувати батькам найкращих маленьких читачів Бурби Вікторії та Купрієнко Аліни.

Дещо про торгівлю. На території села працюють кафе та 3 магазини. Товарами забезпечуються вчасно і повністю.

Турбує те, що в селі закрита школа, дітей підвозять до Петрівського НВК. Приміщення школи пустує. На даний час всередині все ціле, вибито одне вікно. Особисто я провела роз’яснювальну роботу з батьками дітей, які гуляють біля школи. Але було б добре, якби хтось знайшовся і взяв приміщення в оренду, бо від сирості  падають шпалери, валиться паркан.

На території сільської громади працюють ПП «Нива-Імпульс», ФГ «Вольна праця»,ФГ «Цигоняко», Бодяк, Пронін.

Дещо про роботу пошти і питання поштової реформи. За час роботи вже помінялось 4 начальники відділення. Їх роботу вважаю задовільною, але бувають випадки, коли працівники пошти віддають грошові перекази або пенсію не за адресою. Це ж добре, що люди повертають назад. Також мене хвилює санітарний стан приміщення та прилеглої території. Неодноразово я наголошувала працівникам пошти, щоб вони підмели, не сиділи в смітті.

Про автобусне сполучення. До Чернігова із Смячі ходить автобус кожного дня, до Сновська  – в понеділок, вівторок , п’ятницю і неділю

Зупинюсь на соціально-економічному розвитку села. Проведено реконструкцію вуличного освітлення частини вулиць Братів Талашів, Братів Кутиків, Шкільній, Луговій на суму 274 тис. грн. Будівельні роботи виконані, залишилося приєднатися до мережі (ці роботи виконує РЕМ). Сподіваюсь, що це питання найближчим часом буде вирішено.

Окрім того, за кошти міської ради відремонтовано паркани біля школи,  ФПу та адмінбудівлі міської ради (бувша сільрада), придбано бензопилу, встановлено дитячий майданчик біля школи тощо.

Хочу подякувати всім жителям села, які  долучились до прибирання території навколо майданчика. Було вивезено сміття, пофарбовано інші дитячі ігрові споруди, встановлено лавочки для сидіння.

Протягом року у селі проводились роботи з благоустрою. В 2019 році від ЦЗ на громадських роботах у нас відпрацювало 2 людини. Роботою  я їхньою задоволена. Розпилювались і рубались дрова в установах, щоденно прибиралась територія по селу,обкошувались узбіччя, прибиралось кладовище, пам’ятники, автобусні зупинки. Також відпрацювала на суспільно-корисних роботах одна людина, засуджена за несплату аліментів.

Також є великою проблемою випилювання аварійних дерев, яких по селу дуже багато. Якщо дерева невеликої складності і знаходяться в аварійному стані, ми спилюємо самі і заготовляємо дрова на установи.

Основним питанням сьогоднішнього дня ще залишаються смітники. Викидають що попало і куди попало. Біля нового кладовища через спалювання сміття загорівся паркан, буря повалила дерева, наверх накидали листя і вінків, прибираємо це все своїми силами, пишемо оголошення, закликаємо не смітити. Але я хочу сказати, що не всі громадяни байдужі.

Хочу подякувати за підтримання належного санітарного стану всім керівникам установ, продавцям магазинів. Дуже вдячна Талашу Петру Григоровичу та Вороб’ю Станіславу Івановичу, які розчистили територію біля річки, та всім громадянам, хто прибирає не тільки біля своїх дворів, а й біля нежилих, всім, хто разом з нами виходив на прибирання спиляних гілок після роботи РЕМу.

Ще раз нагадую, що офіційне сміттєзвалище у нас знаходиться в «Красній лозі», везіть, будь ласка, туди!

Велика подяка Коваленко Анатолію Івановичу, П’ятковському Леоніду Петровичу, Щербині Миколі Вікторовичу, які своїми силами підремонтували міст через річку Снов. Дякую Щербині Юрію Павловичу, який своїм трактором обкошував бур’ян на узбіччях в центрі села.

Щира подяка міському голові Медведьову Олександру Олександровичу за  фінансову допомогу на День села, за впорядкування смітників та грейдерування ямок на кладовищі. Колективу міської ради за поради і допомогу у вирішенні всіх буденних питань.

Хочу подякувати керівникам ПП «Нива – Імпульс» Савості Олексію Леонідовичу, ФГ «Цигоняко» Цигоняко Михайлу Федосійовичу, ФГ «Вольна праця» Масляному Олександру Максимовичу за допомогу і підтримку в повсякденному житті нашої громади.

Як і в кожній громаді, в нас є дуже багато невирішених питань, а це:

  • продовження освітлення вулиць села,
  • відсутність пожежного депо,встановлення паркану біля школи,
  • встановлення паркану біля кладовища,
  • спилювання аварійних дерев

Не все зараз залежить від міської влади, дорогі газ та світло, монетизація з чергами в банку, малі пенсії, безробіття, реформа пошти та медицини. Перш ніж казати, що влада нічого не робить, треба почати з себе: прибрати біля свого двору, щось підфарбувати, насадити дерев та квітів, допомогти немічному сусідові в цьому питанні, і тоді буде в нас гарно і чисто в селі.

Проблемних питань у нас багато. В своєму звіті я старалась акцентувати увагу  саме на них. Розраховую, що у нашій повсякденній роботі ми і далі будемо активно впливати на всі сфери життя і в центрі уваги будуть наші люди.