» » ЗВІТ в. о.  старости сіл Нові Млини та Лосєва Слобода Сновської громади   Згонник Олени Миколаївни за 2019 рік.

ЗВІТ в. о.  старости сіл Нові Млини та Лосєва Слобода Сновської громади   Згонник Олени Миколаївни за 2019 рік.

Відкрита зустріч, яка була запланована в селах Нові Млини та Лосєва Слобода на 18 березня, була скасована у зв’язку з протидією поширення коронавірусної інфекції та забороною проведення масових заходів.

Розміщуємо звіт в.о. старости сіл Нові Млини та Лосєва Слобода Сновської громади.

До  старостинського округу входять 2 населені пункти, в яких проживає 318 жителів  (Нові Млини – 182, Лосєва Слобода – 136). Протягом 2019 року померло 12 громадян, в тому числі с. Нові Млини – 6 , с. Лосева Слобода – 6. В селах  не народилося жодної дитини.

На території громади с. Нові Млини знаходиться 89 господарств, а на території громади с. Лосева Слобода – 56 господарств.

Основним  джерелом  доходів  жителів  населених пунктів Н.Млини та Л.Слобода  залишаються  доходи  отримані  від  реалізації сільськогосподарської  продукції. Станом на 01.01.2020 року поголів’я ВРХ всього: 161, в тому числі: с. Нові Млини – 99, с. Лосева Слобода – 62 ; свині всього: 39 , в тому числі.с. Нові Млини – 20 , с. Лосєва Слобод -19; коні всього: 20, в тому числі: с. Нові Млини – 8, с. Лосєва Слобода – 12.

В минулому  році проводились  роботи  з  надання  допомоги  жителлям в  оформленні  субсидій. Здійснено 24 нотаріальні дії, із них: 14 довіреностей, 10 заповітів. Видано 309 довідок фізичним особам та 242 довідки юридичним особам. Надана матеріальна допомога шістьом жителям на суму 10 тис. грн.

На території громади с. Нові Млини функціонує магазин: Богуш Н.К., ФАП – завідуюча фельдшер Макаренко К.В.

На території громади с. Лосева Слобода функціонує магазин ФОП Насінник Г.О., ФАП – обслуговує населення завідуюча АЗПСМ с. Рогізки  Бодяк Лариса Генадіївна.

За рік на утримання ФАП с. Нові Млини  було витрачено коштів у сумі 74731 грн, в т.ч. на заробітну плату – 67994 грн,  на електроенергію – 102 грн, на закупівлю будівельних матеріалів – 2285 грн, на медикаменти – 191 грн., на дрова – 4159 грн. Проведено ремонт даху, облицьовано плиткою грубу.

За рік на утримання ФП с. Лосева Слобода  було витрачено коштів у сумі 50058 грн, в т.ч.  на заробітну плату – 49128 грн,  на електроенергію – 739 грн,  на медикаменти – 191 грн.

17 дітей із Н.Млинів та 8 учнів із Л.Слободи навчаються в Рогізківському НВК.  Придбано для цього закладу принтер, дидактичні матеріали для І класу, комплект мультимедійного та компʼютерного обладнання, ноутбук, дитячі  музичні інструмени, дошки класні, туристичне обладнання, спортивний інвентар, підключено інтернет-мережу. До відома, утримання однієї дитини у навчальному закладі  складає 29,8 тис. грн.

За звітний період на  території  округу проводились  роботи з  благоустрою. Кошти з міського бюджету в сумі 16 600 грн були виділені на прибирання сміттєзвалищ та придбано за 1700 грн бензопилу для господарських.

У 2019 році зроблено капітальний вибірковий ремонт дороги з твердим покриттям від Чернігівської траси до с. Лосева Слобода, що значно покращило здійснення рейсу шкільного автобусу.

Проблемні питання на 2020 рік:

– електричне освітлення вулиць першої черги с. Нові Млини та с. Лосева Слобода;

– ремонт братських могил;

– проведення кабельного Інтернету на два села;

– встановлення в`їздних знаків на початку сіл Нові Млини та Лосева Слобода;

– грейдерування грунтової дороги в с. Нові Млини по вул. Хутірна;

– облаштування штахетником центру села Нові Млини, а саме вул. Попудренка.

Фото з архіву Сновської міської ради