» » Звіт в.о.старости сіл Тихоновичі, Слава Анатолія Бондаренка

Звіт в.о.старости сіл Тихоновичі, Слава Анатолія Бондаренка

У звʼязку  з протидією поширення коронавірусної інфекції та  забороною проведення масових заходів були скасовані загальні збори громадян за місцем проживання в селах:  Тихоновичі, Гута -Студенецька, Н. Млини, Л.Слобода, Смяч, Кучинівка, Єліне, Іванівка. Саме на цих зустрічах в.о.старост звітують про свою роботу перед територіальною громадою.

Для більш повного та всебічного інформування населення поступово розміщуємо звіти в.о.старост вищезазначених сіл.

Звіт  виконуючого обов’язки старости  села Тихоновичі Сновської громади   Бондаренка Анатолія Миколайовича

До Тихоновицького старостинського округу входять 2 населені пункти, в яких проживає 562 чоловіки (Тихоновичі – 553 та Слава – 9). У минулому році  померло 11 чоловік.

На території округу функціонують лісництво,  СВК «Райдуга», ветеринарна дільниця, пересувне  поштове відділення де залишилась одна листоноша. Працюють заклади соціальної сфери: фельдшерський медичний  пункт, сільський будинок культури, бібліотека, Тихоновицька ЗОШ. Чотири  торгівельні точки  забезпечують  населення продовольчими  товарами та товарами повсякденного попиту. До с. Слава організована виїзна торгівля.

 22 одиноких громадян обслуговують 2 соціальних працівника. Двічі на рік послуги пенсіонерам надають працівники територіального центру.

Однією з провідних галузей в селі є сільське господарство. Закупівля молока у населення  проводиться ТОВ «Прибинь». Селяни утримують у своїх господарствах 150 корів, 14 коней,  кількість яких з кожним роком зменшується, адже закупівельна ціна на молоко низька.

В пожежно-небезпечний період працював пожежний автомобіль.

 У минулому році  значна увага приділялась  благоустрою населеного пункту. Підтримували в належному стані п’ять кладовищ,  вирубували кущі та чагарники. Проведено  частково валку аварійних дерев та  вирізку кущів обабіч дороги. Безробітними, які перебували на обліку у Сновському центрі зайнятості і залучались до громадських робіт, були відремонтовані та пофарбовані пам’ятник в центрі села, криниці.

У минулому році за рахунок коштів міського бюджету в Тихоновицькій ЗОШ проведено  капітальний ремонт частини приміщення з метою забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов (теплі туалети) на суму  586,80 тис,грн.

         В Тихоновицькому ФПі завдяки Програмі Сновської міської ради  «Громадський бюджет»  замінено вікна  та двері  на суму 34,9 тис. грн. Також додатково були надані кошти КНП Сновський ЦПМД» ( сімейний лікар Шарпан О.І.) на косметичний ремонт та міжкімнатні двері.

         Сноською міською радою виділено 2000 грн. для часткового  відшкодування  виїзного торгівельного обслуговування с.Слава; надавалась  матеріальна допомога на лікування жителям села  та учасникам  ООС  (АТО).

За співпрацю та допомогу хочу висловити подяку міському голові Медведьову О.О.,  обласному депутату Божку Г.Н., депутату міської ради Кошовій Г.І. керівнику СВК «Райдуга» Довгалю В.Д., Дюжикову С.М., директору ВПУЛГ Дубині Л.О., керівникам установ та організацій, які розташовані  на території  села Тихоновичі та всім односельцям.

За активної участі  Ігнатенка А.П., односельців та підтримки  керівника Гута-Студенецької пилорами Якобчука  В.Р. було збудовано альтанку  біля ставка, за що висловлюємо щиру подяку.

 Крім того залишилось ряд невирішених  проблем:

  • Розчистка ставка в центрі села
  • Окультурення  громадських пасовищ  та водопоїв для ВРХ
  • Підсипка та грейдерування грунтових доріг
  • Видалення аварійних дерев по селу  (особливо на кладовищі перед  в’їздом в село)
  • Огорожа двох кладовищ
  •  Ремонт сільського будинку культури та бібліотеки
  • Ремонт доріг  з асфальтним покриттям
  • Освітлення вулиць
  • Обладнання сміттєвих звалищ